Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. nr 102, poz. 651 z późn. zm.) Zarząd Powiatu Pszczyńskiego, gospodarujący powiatowym zasobem nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.

Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz ewidencji gruntów i budynków: nieruchomość wchodząca w skład powiatowego zasobu nieruchomości Powiatu Pszczyńskiego, dla której księgę wieczystą nr KA1P/00051617/7 prowadzi Sąd Rejonowy w Pszczynie, oznaczona jako działka ewidencyjna nr 1827/4, położona w obrębie ewidencyjnym Wola, gmina Miedźna, powiat pszczyński, województwo śląskie.

Powierzchnia nieruchomości: 1.829 m2.

Opis oraz przeznaczenie nieruchomośc sposób jej zagospodarowania: nieruchomość zabudowana, która zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Miedźna położona jest na obszarze oznaczonym symbolem G1 - teren zakładu górniczego Kopalnia Węgla Kamiennego „Czeczott”, zainwestowanym oraz ekstensywnie wykorzystywanym, wymagającym zmian w istniejącym użytkowaniu, możliwym do przeznaczenia na cele usługowo-produkcyjne.

Nieruchomość jest obciążona dzierżawą.

Cena wywoławcza: 101.152,00 zł (słownie: sto jeden tysięcy sto pięćdziesiąt dwa złote 00/100).

Termin i miejsce przetargu: dnia 28 października 2011 r., godz. 1000, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna, sala nr 45 (pierwsze piętro).

Wysokość wadium, forma, termin i miejsce jego wniesienia: wadium w wysokości 20.230,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy dwieście trzydzieści złotych 00/100) należy wnieść w pieniądzu, do dnia 24 października 2011 r., na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna, nr 18 8448 0004 0006 1229 2033 0007, w Banku Spółdzielczym w Pszczynie, Rynek 6, 43-200 Pszczyna.

Skutek uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości: jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanych w zawiadomieniu, Zarząd Powiatu Pszczyńskiego może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

• Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Piaskowej w Suszcu.

• Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Kasztanowej w Woli.