Zagraniczni goście w PZS nr 2

W dniach: 18-19 października br. do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przybyła delegacja z zaprzyjaźnionych szkół z Niemiec, Czech i Węgier.

Niedzielne popołudnie goście spędzili poznając atrakcje turystyczne powiatu pszczyńskiego. Zwiedzili min. Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz gospodarstwo szkółkarskie „Kapias” w Goczałkowicach.
W kolejnym dniu wizyty międzynarodowa grupa kadry kierowniczej zapoznała się z bazą dydaktyczną szkoły.
Głównym celem wizyty było przygotowanie i omówienie projektu współfinansowanego przez Polsko – Niemiecko – Współpracę – Młodzieży pt: „Życie młodych ludzi w zjednoczonej Europie”. (Projekt ten ma być realizowany w październiku br. w Niemczech).
W spotkaniu przygotowawczym aktywnie uczestniczył starosta pszczyński Paweł Sadza, dyrektor PZS nr 2 Piotr Cygan, v-ce dyrektor PZS nr 2 Jarosław Kinalski, kierownik biura powiatowego ARiMR Marian Brandys oraz nauczyciele języków obcych: Joanna Jochemczyk, Katarzyna Barczak, Anna Smusz-Waberska.
Po zakończeniu części roboczej seminarium goście mimo niesprzyjającej aury bardzo chętnie zobaczyli pokazową zagrodę żubrów w Pszczynie. Zagraniczni goście byli pod wrażeniem bogactwa kulturowego ziemi pszczyńskiej i zapewnili nas, że z przyjemnością tutaj powrócą.

Źródło PZS nr 2 w Pszczynie

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.