Z prac Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu

Posiedzenie Komisji w dniu 13 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji w dniu 13 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji Samorządności, Promocj Rozwoju Powiatu prowadzone przez Przewodniczącego Komisji Zbigniewa Łebeckiego w dniu 13 kwietnia 2007 r. rozpoczęło się o godzinie 1400 i odbyło się zgodnie z następującym porządkiem: omówienie zadań należących do Wydziału Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej oraz strategia pozyskiwania środków unijnych. Obecni na posiedzeniu byli zaproszeni goście w osobach Macieja Stiebra Kierownika Referatu ds. Ochrony Zdrowia i Sportu, Rafała Chroboka specjalisty Wydziału Promocji Powiatu ntegracji Europejskiej oraz Gabrieli Zając Skarbnika Powiatu. Kierownik Referatu przedstawił realizowane przez Powiat w roku 2006 projekty związane ze środkami unijnymi. Rafał Chrobok przekazał, iż zarządzeniem Starosty został powołany na stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Rozwoju Lokalnego, do którego zadań należy inicjowanie i koordynowanie działań związanych z przygotowaniem Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2007-2013. Został powołany zespół zajmujący się tymi zadaniami złożony z pracowników Starostwa. Celem planu rozwoju jest wyznaczenie długofalowych kierunków rozwoju (społeczno-gospodarczego) i sposobów ich realizacji. Plan rozwoju lokalnego stanowstotną przesłankę pozytywnych, pożądanych zmian, ułatwiając władzy samorządowej podejmowanie decyzji które dotyczą lokalnej wspólnoty mieszkańców. Plan Rozwoju Lokalnego, jako nakreślenie kierunków wieloletniego rozwoju, pozwala wykazać zasadność i celowość aplikowania o źródła finansowania z funduszy Un Europejskiej. Cele wskazane w w/w planie będą realizowane zarówno ze środków własnych powiatu, jak również z innych źródeł (np. fundusze celowe, środki unijne). Plan zostanie ukończony do końca kwietnia br. Członkowie komisji sformułowali wniosek do Zarządu Powiatu o następującej treści:
Komisja wnioskuje, aby Zarząd Powiatu wystąpił do gmin naszego powiatu z zapytaniem odnośnie zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, uwzględniających przyszłe inwestycje w szczególności ze wskazaniem na miejsca dla inwestorów, w których przewidywane są lub planowane inwestycje.
Skarbnik Powiatu, omówiła sprawozdanie Zarządu Powiatu z wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za rok 2006 w działach merytorycznie podległych Komisji Samorządności(…), które członkowie komisji przyjęli pozytywnie, większością głosów. Ponadto członkowie Komisji zaopiniowali pozytywnie projekty uchwał Rady Powiatu Pszczyńskiego: w sprawach zmiany Statutu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie oraz przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.