Z prac Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Posiedzenie Komisji w dniu 20 kwietnia 2007 r.

Posiedzenie Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w dniu 20 kwietnia br.

Analiza wykonania budżetu Powiatu za 2006 r., a także analiza wykorzystania środków na zimowe utrzymanie dróg oraz bieżących planów remontowych dróg powiatowych i wojewódzkich, to tematy posiedzenia Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska prowadzonego przez Przewodniczącego Komisji Stanisława Mazurczyka, przy udziale Piotra Jacka Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie, Grzegorza Górki jego Zastępcy i Gabrieli Zając Skarbnika Powiatu Pszczyńskiego.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie omówił wykonanie planu wydatków w Dziale 600 – Transport i łączność: rozdział 60004 – Lokalny transport zbiorowy, rozdział 60013 – Drogi publiczne wojewódzkie i rozdział 60014 – Drogi publiczne powiatowe, które wyniosło 12.014.406 zł. tj. 98,59% planu rocznego. Przedstawił również zestawienie kosztów zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w sezonie 2006/2007, które zamknęło się w kwocie 474.062,50 zł. oraz zadania przewidziane do realizacji w roku bieżącym.

Członkowie Komisji odstąpili od wydania opin w sprawie wykonania budżetu Powiatu Pszczyńskiego za 2006 rok. Analizowali również projekt uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmian budżetu Powiatu Pszczyńskiego na 2007 rok, który zaopiniowali pozytywnie, jednogłośnie.

Ponadto członkowie Komisji analizowali ofertę Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Pszczynie Sp. z o.o.
w sprawie propozycji nieodpłatnego nabycia przez powiat udziałów tej spółk w oparciu o opinię radcy prawnego, odstąpili od wydania stanowiska.

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.