Oświata

O dynamicznym nauczaniu podczas szkolenia w Hiszpanii

15 nauczycieli pszczyńskiej „Samochodówki” spędziło tydzień w Granadzie, gdzie szkolili się z dynamicznego nauczania w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach uzyskanej akredytacji.

nauczyciele z certyfikatami we wspólnym zdjęciu

Tematyka warsztatów miała wyposażyć nauczycieli w nowe umiejętności, aby jeszcze lepiej wychodzili naprzeciw potrzebom uczniów. Podczas zajęć nauczyciele poznali najważniejsze teorie dotyczące typologii osobowości, procesów grupowych oraz niekonwencjonalnych metod prowadzenia zajęć. Szkolenie zorganizowane w formie warsztatów umożliwiło uczestnikom poznanie technik, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w pracy z uczniami.

Uczestnicy projektu zdobyli jednak nie tylko wiedzę merytoryczną, mogli bowiem doskonalić także swoje kompetencje językowe. W ramach części kulturowej szkolenia zwiedzili Granadę i okolicę.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie od lat realizuje podobne inicjatywy, stawiając za cel rozwój umiejętności uczniów i podnoszenie kompetencji nauczycieli. - Organizując kolejne wyjazdy szkoleniowe umożliwiające rozwój zespołu nauczycielskiego, dbamy o to, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę od jak najlepiej wykwalifikowanej kadry - informuje Justyna Figołuszka, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie.

• Oświata

Wyniki matury w „Chrobrym” lepsze niż w kraju

W tym tygodniu maturzyści dowiedzieli się, jak poszedł ich egzamin dojrzałości, który napisali w maju. W powiecie pszczyńskim najlepsze średnie wyniki z przedmiotów podstawowych na maturze osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

• Oświata

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

Wnioski o stypendium starosty

W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.