Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aktualnej listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa to źródło informacji o instytucjach i organizacjach udzielających nieodpłatnych porad rodzinnych czy psychologicznych na terenie powiatu pszczyńskiego. Korzystając z niej, dowiesz się, gdzie szukać pomocy w zakresie praw konsumentów, dziecka, pacjenta, osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Dłonie trzymające tablet z ikonką wagi Temidy - symbolu prawa.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa zawiera dane jednostek uporządkowane według tematyki poradnictwa, w tym instytucji i organizacji działających na terenie powiatu pszczyńskiego, a także jednostek ogólnopolskich.

Mieszkańcy na nowej liście jednostek nieodpłatnego poradnictwa znajdą m.in. zaktualizowane adresy i dane kontaktowe, dni i godziny działalności poszczególnych jednostek, adresy stron internetowych, kontakt mailowy oraz kryteria dostępu.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa obejmuje przede wszystkim jednostki świadczące pomoc w zakresie poradnictwa rodzinnego, psychologicznego oraz z zakresu pomocy społecznej, praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, praw osób niepełnosprawnych, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i prawa podatkowego.

Zawiera także wykaz jednostek, które udzielają bezpłatnej pomocy w rozwiązywaniu problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz w ramach interwencji kryzysowej bezrobotnym i osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa aktualizowana jest raz w roku.

Plik do pobrania

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa 2024, format pliku: DOCX, rozmiar: 65.1 KB

• Zdrowie

Terapia dźwiękiem. Koncert dla seniorów i nie tylko

Powiat Pszczyński i Stowarzyszenie Naturalnie dla Zdrowia w niedzielę 28 lipca zapraszają na bezpłatny relaksacyjny koncert kamertonowy w Stajniach Książęcych w Pszczynie w ramach projektu „Zdrowy Kręgosłup”.

Z POSiR-em w wakacje nie ma nudy

W wakacje sporo dzieje się na obiektach Powiatowego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Tylko w nadchodzący weekend odbędą się Wakacyjny Turniej Pickleballa oraz Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego.