Nasze siatkarki mistrzyniami Polski

Zawodniczki UKS Centrum Pszczyna przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie: Maja Jędrysik i Maja Swadźba zdobyły mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej U-11 podczas turnieju, który w weekend został rozegrany w Kołobrzegu.

Siatkarki ze swoją trenerką na boisku do piłki plażowej.

- Dziewczynom gratuluję zaangażowania, konsekwencji, pracowitości i talentu. Powiat pszczyński jest z Was dumny. Wielkie gratulacje dla trenerki Agnieszki Szczypki i rodziców - mówi starosta Grzegorz Wanot.

- Swoją postawą w całym sezonie, zaangażowaniem i wykonaną pracą zasłużyłyście na ten złoty medal, jak mało kto - poinformował UKS Centrum Pszczyna na swoim profilu w mediach społecznościowych.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.