Rajd pełen uśmiechu

8 czerwca z okazji Dnia Dziecka wyruszył 38. Rajd Uśmiechu zorganizowany dla wychowanków pszczyńskiego domu dziecka. To wydarzenie, na które podopieczni Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i „Ostoja” w Pszczynie czekają z wielką niecierpliwością.

Uczestnicy Rajdu w tych samych zielonych koszulkach.

Za jego organizacją stoją przede wszystkim Henryk Skrobol, Henryk Wiatr, Kazimierz Kowalik i Benedykt Wiktorczyk z Klubu Motorowego przy Lidze Obrony Kraju w Pszczynie, którzy od 38 lat z wielkim zapałem przygotowują pełną atrakcji trasę Rajdu Uśmiechu.

Przed rozpoczęciem wydarzenia z 28 wychowankami pszczyńskiego domu dziecka i wychowawcami spotkał się sekretarz powiatu Szymon Sekta, by życzyć wszystkim kolejnej niezapomnianej przygody. - Na Rajd Uśmiechu nasze dzieci z wielką niecierpliwością czekają cały rok. Dziękuję wszystkim sponsorom i organizatorom za przygotowanie tego fantastycznego wydarzenia, jak również za to, że i w tym roku ufundowali naszym podopiecznym kolejną niespodziankę - kosz do koszykówki - mówi Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie.

Podczas Rajdu Uśmiechu, którego współorganizatorami byli również Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna na dzieci czekało wiele atrakcji. Największą radość uczestnikom wydarzenia sprawiła jazda gokartami na torze kartingowym w Bielsku-Białej ufundowana przez Fundację QL FOUNDATION z Kobielic. Tutaj na podopiecznych pszczyńskiego domu dziecka czekały prawdziwa dawka adrenaliny i szybkiej jazdy, a na najlepszych - puchary.

To nie wszystko. Wychowankowie CWDiR w Pszczynie w drodze powrotnej odwiedzili wieżę widokową w Wiśle Małej i Restaurację Pustelnik - Folwark Książęcy, gdzie spotkali się z alpakami. Meta Rajdu Uśmiechu znajdowała się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące, gdzie zostały przygotowane atrakcje wodne i kolejne zabawy. Tam na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.