Letnie brzmienie przy centrum przesiadkowym

Rusza kolejna letnia odsłona projektu „Przesiądź się na kulturę”. W piątek 14 czerwca przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpią lokalni muzycy i wokaliści ze Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

plakat z informacją o pierwszym koncercie

Na początku zaprezentuje się Zespół instrumentalny „Herbarniki” prowadzony przez Bogdana Szymurę i Adama Barona. Następnie wystąpi Zespól gitarowy Bogusława Szymury „Gitarniki”, a po nim - Zespół instrumentalny „Resonance of Rock”. Na zakończenie usłyszymy wokalistów Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Wszystko to w koncercie „Letnie brzmienie” w ramach pierwszej przesiadki na kulturę z Powiatem Pszczyńskim.

Pierwsze z dziesięciu wydarzeń, których głównym celem jest promocja lokalnych muzyków i artystów, mieszkańców ziemi pszczyńskiej odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 18.00, standardowo na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie.

W kolejnych tygodniach usłyszymy i zobaczymy: TTT, Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia, Rushed, Amber Attic, duet Wojciech Lala i Maciej Mikołajec, Grupę musicalową „eM”, Silesian Hammond Group oraz KRIMZON.

Grafika z informacjami o koncertach

Rozkład jazdy na letni sezon przesiadkowy 2024

Start 18:00 - przejazd bezpłatny

CZERWIEC

14.06. - „Letnie brzmienie”- Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie
21.06. - TTT
28.06. - „Tramwaj zwany pożądaniem”- Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia

LIPIEC

5.07. - Rushed
19.07. - Amber Attic

SIERPIEŃ

2.08. - „Gwiazdy Estrady” w wykonaniu Bartosza Lali - piano i Macieja Mikołajca - saksofon
9.08. - Grupa musicalowa „eM”
16.08. - „Sposób na nudę” - Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia
23.08. - Silesian Hammond Group
30.08. - KRIMZON

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.