Letnie brzmienie przy centrum przesiadkowym

Rusza kolejna letnia odsłona projektu „Przesiądź się na kulturę”. W piątek 14 czerwca przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpią lokalni muzycy i wokaliści ze Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

plakat z informacją o pierwszym koncercie

Na początku zaprezentuje się Zespół instrumentalny „Herbarniki” prowadzony przez Bogdana Szymurę i Adama Barona. Następnie wystąpi Zespól gitarowy Bogusława Szymury „Gitarniki”, a po nim - Zespół instrumentalny „Resonance of Rock”. Na zakończenie usłyszymy wokalistów Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Wszystko to w koncercie „Letnie brzmienie” w ramach pierwszej przesiadki na kulturę z Powiatem Pszczyńskim.

Pierwsze z dziesięciu wydarzeń, których głównym celem jest promocja lokalnych muzyków i artystów, mieszkańców ziemi pszczyńskiej odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 18.00, standardowo na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie.

W kolejnych tygodniach usłyszymy i zobaczymy: TTT, Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia, Rushed, Amber Attic, duet Wojciech Lala i Maciej Mikołajec, Grupę musicalową „eM”, Silesian Hammond Group oraz KRIMZON.

Grafika z informacjami o koncertach

Rozkład jazdy na letni sezon przesiadkowy 2024

Start 18:00 - przejazd bezpłatny

CZERWIEC

14.06. - „Letnie brzmienie”- Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie
21.06. - TTT
28.06. - „Tramwaj zwany pożądaniem”- Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia

LIPIEC

5.07. - Rushed
19.07. - Amber Attic

SIERPIEŃ

2.08. - „Gwiazdy Estrady” w wykonaniu Bartosza Lali - piano i Macieja Mikołajca - saksofon
9.08. - Grupa musicalowa „eM”
16.08. - „Sposób na nudę” - Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia
23.08. - Silesian Hammond Group
30.08. - KRIMZON

Piątkowe „Prania pachnące sztuką” przesunięte na inne terminy

Ważny komunikat. Ze względu na silne opady deszczu, grad i burze, które przeszły nad naszym powiatem oraz zapowiadane dalsze niesprzyjające warunki pogodowe wspólnie z Zarządem osiedla Śródmieście w Pszczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszych plenerowych wernisaży wystaw: „Dzieciom” Anny Stoszek-Szroborz i „Radościowice” Pawła Widery w ramach projektu „Pranie pachnące sztuką”. O nowych terminach poinformujemy w późniejszym czasie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.