Środki dla organizacji na zadania z zakresu zdrowia publicznego

W tym roku Powiat Pszczyński przekaże organizacjom pozarządowym 40 tys. zł na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Wnioski można składać do końca maja.

W hali ośrodka sportu trwają zajęcia gimnastyczne dla seniorów. Seniorzy ubrani w stroje sportowe wykonują ćwiczenia, stojąc na matach
fot. Stowarzyszenie Naturalnie dla Zdrowia

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w 2024 roku.

O środki mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, których cele statutowe dotyczą realizacji zadań z zakresu zdrowia. Zgłaszane inicjatywy powinny obejmować jeden z czterech obszarów tematycznych:

• promocję aktywności fizycznej - wsparcie pozalekcyjnych form aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży;
  • wspieranie aktywności społecznej seniorów oraz poprawę związanej ze zdrowiem jakości życia osób starszych;
  • edukację zdrowotną i profilaktykę uzależnień,
  • promocję zdrowia psychicznego.

- Pula środków do rozdysponowania pomiędzy organizacjami pozarządowymi na zrealizowanie najlepszych projektów wyłonionych w konkursie z zakresu zdrowia publicznego wynosi 40 tys. zł i jest dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku. Zachęcam do składania wniosków. Można to robić do końca maja - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Wcześniej Zarząd Powiatu przyznał w otwartych konkursach ofert 70 tys. zł na realizację inicjatyw w dziedzinie kultury, sportu i turystyki.

Treść ogłoszenia otwartego konkursu ofert, wzór oferty, stosowne oświadczenia, wzór umowy dotacji oraz wzór sprawozdania można pobrać poniżej.

Do pobrania:
Uchwała Zarządu Powiatu ws. ogłoszenia otwartego konkursu ofert, format pliku: PDF, rozmiar: 77.29 KB
Załącznik nr 1 - ogłoszenie konkursu, format pliku: PDF, rozmiar: 134.08 KB
Załącznik nr 2 - wzór oferty, format pliku: DOCX, rozmiar: 20.14 KB
Załącznik nr 3 - oświadczenie, format pliku: DOCX, rozmiar: 14.62 KB
Załącznik nr 4 - wzór umowy, format pliku: DOCX, rozmiar: 24.67 KB
Załącznik nr 5 - wzór sprawozdania, format pliku: DOCX, rozmiar: 18.87 KB

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.