Zdrowie

Rusz się po zdrowie. Zapraszamy seniorów na dzień pełen aktywności

Forum Seniorów i Powiat Pszczyński zapraszają na I Powiatowy dzień aktywności fizycznej dla seniorów, który odbędzie się 22 marca w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

zarząd forum ze swoim koordynatorem na tle ścianki powiatu i plakatem.
Od prawej: Ewa Solich, Danuta Brandys i Teresa Honysz - Zarząd Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego, Katarzyna Granda - koordynator

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną aktywności, z których mogą korzystać osoby w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej - zumba, joga, aerobic, nordic walking czy stosunkowo nowy na polskim rynku pickleball, czyli sport rakietowy, który stanowi mieszankę tenisa stołowego, ziemnego i badmintona. Każdy będzie mógł przyłączyć się do treningów. Warto zabrać ze sobą strój i obowiązkowo zmienne obuwie sportowe.

Wykład o tym, jaką wybrać aktywność sportową przy różnego rodzaju schorzeniach wygłosi dr n. med. Agnieszka Jabłeka. Seniorzy spotkają się również z fizjoterapeutą z Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój. Zaprezentuje on zestaw ćwiczeń, które każdy będzie mógł samemu wykonać w domu.

Lista korzyści płynących z aktywnego trybu życia w podeszłym wieku jest bardzo długa. - Ruch to zdrowie i to w każdym wieku - aktywność fizyczna osób starszych jest równie ważna, jak aktywność osób młodszych. Seniorzy nie tylko mogą, a wręcz powinni ćwiczyć. Wspólnie z Forum Seniorów przygotowaliśmy I Powiatowy dzień aktywności fizycznej dla seniorów, który ma uświadomić, że ruch to zdrowie - mówi starosta Barbara Bandoła. I zaprasza wszystkich seniorów z powiatu pszczyńskiego do udziału w wydarzeniu.

I Powiatowy dzień aktywności fizycznej dla seniorów odbędzie się 22 marca w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a. Rozpocznie się o godzinie 10.00. Organizatorzy przewidzieli poczęstunek.

Aby potwierdzić udział w wydarzeniu, należy przesłać zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem do 11 marca na adres: forumseniorow@powiat.pszczyna.pl lub zadzwonić na numer telefonu: 32 449 23 98. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorzy: Powiat Pszczyński, Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Plakat z informacjami z podanymi w treści tekstu.

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.