Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym

Wystawę poplenerową „Wiatr od morza” jeszcze do połowy października można oglądać w przeszklonej witrynie budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie. Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego.

Wystawa w przeszklonej witrynie centrum przesiadkowego.

Nadbałtyckie plaże kojarzone są zazwyczaj z tłumem turystów i wakacyjnym gwarem. Niewiele osób mieszkających kilkaset kilometrów od wybrzeża ma okazję zobaczyć Bałtyk o innej porze roku niż lato. Jednak nadmorski spacer przez cały rok może dać cudowne ukojenie i przyjemność obcowania z żywiołem. - Widok morza pobudzał wyobraźnię podróżników zadających sobie pytanie, co znajdą za wielką wodą? Morze to również odwieczna inspiracja dla artystów - poetów, malarzy i także fotografów - informuje Lucyna Romańska, prezes stowarzyszenia.

Kilku członków Stowarzyszenia Fotograficznego „Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego nie oparło się pokusie, aby uczestniczyć w fotograficznej wyprawie nad Bałtyk w styczniu 2023 roku. Głównym celem podróży był Gdańsk, fascynujące miasto z mnóstwem przyciągających oko fotografa motywów. Odwiedzili także Jantar, Gdynię, Mechelinki oraz Dębki. Porywisty wiatr od morza mocował się ze statywami, ale żywioł nie wygrał z determinacją zrobienia fotografii.

Prezentowana w Centrum Przesiadkowym wystawa to utrwalony krajobraz Gdańska i nadmorskich plaż, pejzaż naznaczony indywidulanym spojrzeniem każdego fotografika. To kolejna odsłona realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu „Przesiądź się na kulturę”. Autorami zdjęć są: Jolanta Kolinko, Lucyna Romańska, Edyta Filipek-Bajor, Leszek Nowak, Witold Koleszko, Grzegorz Moroń, Waldemar Konopka i Kazimierz Jastrzembski.

Wystawę zdjęć można oglądać do połowy października. - Mamy nadzieję, że te fotografie przywołają miłe wspomnienia i zachęcą do wyprawy nad Bałtyk także w czasie, gdy wiatr zaciera ślady spacerowiczów, a kutry na plaży „zapadają w sen zimowy” w oczekiwaniu na kolejne wodowanie - podkreśla Lucyna Romańska.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.