Piknik Promocyjno-Integracyjno-Charytatywny dla Florka Francuza i Kacperka Chodury

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu pszczyńskiego 26 maja 2023 roku na godz. 16.00 na Piknik Promocyjno-Integracyjno-Charytatywny na obiektach sportowych szkoły przy ul. Szymanowskiego 12.

W programie imprezy organizatorzy zapewniają wiele atrakcji:

• zabawę z DJ Maćkiem,
  • rozgrywki sportowe uczniowie/nauczyciele,
  • atrakcje dla najmłodszych (animacje, malowanie twarzy, dmuchańce, popcorn, balonowe zwierzątka, maskotki, sznupek),
  • gry i zabawy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piasku (wóz strażacki),
  • promocję projektu „Odpowiedzialność i wrażliwość kluczem do lepszego świata”. Projekt korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtenstein, Norwegii w ramach funduszy EOG - Komponent IV,
  • stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie,
  • miasteczko ruchu drogowego,
  • kiermasz charytatywny,
  • prażone i kiełbaski,
  • stoisko MIFLO Handmade.

W trakcie pikniku odbędą się występy solistek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Studia Piosenki „VoicePless”, zespołu Churtownia. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Shelter, który rozpocznie swój występ o godz 19.30.

Zapraszamy na kiermasz ciast i słodkich smakołyków przygotowanych przez uczniów PZS nr 2 oraz ZSP w Pszczynie. W trakcie imprezy będzie można kupić kwiaty, upominki i słodkości dla naszych, kochanych mam i wesprzeć przy okazji szczytny cel. Zapewniamy świetną zabawę dla całych rodzin od najmłodszych do najstarszych.

Zakończenie imprezy o godz. 20.00

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie)

Plakat z informacjami o pikniku zawartymi w tekście

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.