Sprawdzą swoje siły na ławeczce z ciężarami

Zbliża się 7. Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego. Zawodników można zgłaszać do piątku 24 marca.

Chłopak podnoszący ciężar, jeden chłopak go asekuruje, obok stoi sędzia główny zawodów.

Zarówno chłopacy, jak i dziewczyny będą rywalizowali w dwóch konkurencjach - w pierwszej wygra ten, kto więcej razy udźwignie sztangę z ciężarem równym połowie masy ciała zawodnika, a w drugiej zwycięzcą zostanie osoba, która większą wagę wyciśnie w danej kategorii wagowej.

Sędzią głównym zawodów będzie Grzegorz Dyrcz, drugi wicemistrz świata w kulturystyce NAC oraz czterokrotny mistrz Polski w wyciskaniu wielokrotnym, zawodowo trener personalny i kulturystyki.

Każda szkoła ponadpodstawowa do turnieju, który odbędzie się w czwartek 30 marca w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie może zgłosić nie więcej niż 12 zawodników, po trzech w danej kategorii, osobno chłopaków i dziewczęta. Zgłoszenie większej liczby uczniów jest możliwe po wcześniejszym kontakcie z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Listę uczestników podpisaną przez dyrektora szkoły należy przesłać wraz z ze zgodą na wykorzystanie wizerunku uczestników zawodów do piątku 24 marca na adres biuro@popppszczyna.pl lub dyrektor@popppszczyna.pl W temacie należy wpisać „VII sztanga - 2023”.

VII. Turniej Wyciskania Sztangi Leżąc rozpocznie się o godzinie 9.30, a o godzinie 8.30 ruszy ważenie zawodników. Wszystkich uczestników obowiązuje strój sportowy i zmienne obuwie.

Organizatorzy wydarzenia: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu oraz Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie.

Regulamin VII. Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc otwiera się w nowym oknie

Plakat informujący o dacie turnieju.

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.