Amber Attic zagra na "Przesiądź się na kulturę"

19 lipca przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” wystąpi zespół Amber Attic działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Czterech młodych mężczyzn stoi na scenie, trzymają gitary
fot. MG Foto

Amber Attic to grupa młodych ludzi grających razem muzykę z pogranicza rocka i alternatywy. Zespół rozpoczął działalność w wakacje 2023 roku i ma na swoim koncie już wiele udanych lokalnych koncertów (inicjatywy społeczne, jarmarki świąteczne) oraz sukcesy na wielu drobniejszych i większych konkursach (m.in. finaliści Knurowiska 2024 oraz festiwalu GIMP).

Grupa ma wysokie ambicje i planuje wydanie kilku nowych piosenek, a wkrótce nawet całego albumu. Prężnie działa przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej (POPP) w Pszczynie, a opiekunem zespołu jest Joanna Gryz. Skład: Tomasz Beer - wokal/gitara elektryczna, Antoni Harazin - bas, Paweł Grygier - perkusja, Wiktor Wieciech - gitara elektryczna

Koncert odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 18.00 przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie. Jest częścią projektu „Przesiądź się na kulturę” organizowanego przez Powiat Pszczyński. To inicjatywa, która umożliwia lokalnym twórcom prezentowanie swoich umiejętności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.