Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje

Od 8 do 22 czerwca każdy mieszkaniec powiatu pszczyńskiego może bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu na jednej z czterech stacji kontroli pojazdów. Do wzięcia udziału w akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje” zapraszają Powiat Pszczyński, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie oraz stacje diagnostyczne.

W stacji kontroli pojazdów trwa badanie techniczne pojazdu

To już kolejna odsłona akcji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. To okazja, by bezpłatnie sprawdzić, czy nasz samochód jest w pełni sprawny, zwłaszcza przed dłuższą podróżą. W policyjnych statystykach niestety nie brakuje wypadków, do których przyczynił się zły stan techniczny pojazdu.

Od 8 do 22 czerwca kierowcy mogą na jednej z czterech stacji kontroli pojazdów (STW Pszczyna, Globus Pszczyna, Car-Diag Suszec, STW Wola) bezpłatnie zweryfikować stan techniczny swojego pojazdu. Akcja dotyczy samochodów osobowych i campingowych zarejestrowanych na osoby fizyczne. Diagności sprawdzą podstawowe podzespoły pojazdu mające wpływ na nasze bezpieczeństwo, m.in. układ hamulcowy, ogumienie, układ kierowniczy i zawieszenie pojazdu oraz jego oświetlenie.

Będzie także możliwość porozmawiania z diagnostami o sprawach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i warunkach technicznych pojazdów.
Sprawdzenie pojazdu ma na celu pomoc w przygotowaniu się do dalekiej podróży i nie zastępuje obowiązkowego badania technicznego. Akcja „Bezpieczny wyjazd na wakacje” prowadzona jest w ramach kampanii „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce”.

Akcja jest jednym z wielu działań Powiatu Pszczyńskiego, które ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. - Każdego roku budujemy kolejne kilometry chodników i ścieżek rowerowych. Przy placówkach oświatowych montujemy mierniki prędkości rzeczywistej. Ważne są dla nas akcje profilaktyczne, przekazujemy pieszym i rowerzystom tysiące elementów odblaskowych i zachęcamy do ich noszenia. Jesienią zachęcamy do bezpłatnego sprawdzenia świateł w pojazdach na wszystkich stacjach na terenie powiatu. O tym, jak należy przygotować samochód na wakacyjny wyjazd będzie można porozmawiać z policjantami podczas II Pikniku Rodzinnego "Bezpieczny Powiat", który odbędzie się już 15 czerwca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie - mówi starosta pszczyński, Grzegorz Wanot.

Szczegóły Pikniku "Bezpieczny Powiat" dostępne są na stronie powiatu

Wykaz stacji kontroli pojazdów, biorących udział w akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje” oraz godziny, w których będzie można sprawdzić pojazd, 8-22 czerwca 2024 r.:

 • STW w Pszczynie, ul. Górnośląska 17 (dojazd ul. Korczaka) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 7.00 - 14.00,
 • „Globus” w Pszczynie, ul. Nałkowskiej 17 (obok Państwowej Straży Pożarnej) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 7.00 - 15.00,
 • STW w Woli, ul. Międzyrzecka 4 (obok Biedronki) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 18.00, w sobotę w godz. 8.00 - 13.00,
 • CAR-DIAG w Suszcu, ul. Pszczyńska 68, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00, w sobotę w godz. 8.00 - 14.00

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Ogólne

  Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

  Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

 • Ogólne

  Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

  W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

 • Ogólne

  Koncert TTT przesunięty na inny termin

  Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.