Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego

Powiatowy Zarząd Dróg

Załatwianie spraw w Powiatowym Zarządzie Dróg w Pszczynie podczas pandemii koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, w trosce o zdrowie Klientów oraz pracowników urzędu, a także w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem, prosimy o ograniczenie do minimum wizyt w budynku Powiatowego Zarządzie Dróg w Pszczynie.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość składania wniosków i zadawania pytań urzędnikom bez wchodzenia do urzędu Powiatowego Zarząd Dróg Pszczynie, dzwoniąc pod numer telefonu: 32 212 80 68.

Wnioski można składać:

• elektronicznie na adres e-mailowy: sekretariat@pzdpszczyna.pl
  • w wersji papierowej pocztą lub przy drzwiach wejściowych do budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie w wystawionej skrzynce na wnioski, ewentualnie przy drzwiach wejściowych do sekretariatu.

W przypadku wejścia do urzędu prosimy Klientów o:

• dezynfekcję rąk po wejściu do budynku,
  • zasłanianie ust i nosa.

Pojazdem nienormatywnym jest pojazd lub zespół pojazdów, którego naciski osi, wymiary lub masa są większe od dopuszczalnych, przewidzianych dla danej drogi.

KROK 1
Wypełnij druk odpowiedniego wniosku:
Wniosek o wydanie zezwolenia kategorii I na przejazd pojazdu nienormatywnego, format pliku: DOC, rozmiar: 40.5 KB
Wniosek o wydanie zezwolenia kategorii II na przejazd pojazdu nienormatywnego, format pliku: DOC, rozmiar: 29.5 KB

KROK 2
Dokonaj opłaty za wydanie zezwolenia na rachunek: Bank Spółdzielczy Pszczyna 81 8448 0004 0009 2294 2027 0006

Stawki opłat za wydanie zezwolenia:

1. Kategoria I:
    • 50 zł - dla zezwolenia wydanego na okres miesiąca,
    • 100 zł - dla zezwolenia wydanego na okres 6 miesięcy,
    • 200 zł - dla zezwolenia wydanego na okres 12 miesięcy.
  2. Katategoria II:
    • 100 zł
  3. Kategoria III:
    • 200 zł dla zezwolenia wydanego na okres 1 miesiąca,
    • 400 zł dla zezwolenia wydanego na okres 6 miesięcy,
    • 1200 zł dla zezwolenia wydanego na okres 12 miesięcy,
    • 2000 zł dla zezwolenia wydanego na okres 24 miesięcy.

KROK 3
Złóż wymagane dokumenty w Powiatowym Zarządzie Dróg ul. Sygietyńskiego 20, 43-200 Pszczyna

TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:

• Wniosek na przejazd kat I do 7 dni roboczych.
  • Wniosek na przejazd kat II oraz III do 3 dni roboczych.

Kontakt: tel. 32/212 80 68 wew. 103