Informator dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2023/24

Młodzi  uczniowie i napis informator 2023/24

Aby ułatwić tegorocznym absolwentom szkół podstawowych wybór dalszej drogi kształcenia, Powiat Pszczyński przygotował informator z ofertą edukacyjną powiatowych placówek ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/24.
Informator zawiera także ofertę dla kandydatów szkół dla dorosłych.

Pobierz informator z ofertą placówek prowadzonych przez Powiat Pszczyński: Informator dla absolwentów szkół podstawowych oraz kandydatów do szkół dla dorosłych rok szkolny 2023/24, format pliku: PDF, rozmiar: 1.43 MB

Elektroniczna rekrutacja rusza 15 maja. Oferta edukacyjna placówek prowadzonych przez Powiat Pszczyński jest bogata i różnorodna.

W roku szkolnym 2023/24 Powiat Pszczyński zaprasza do 4 szkół ponadpodstawowych:

Szkoły branżowe i techniczne prowadzone przez Powiat Pszczyński oferują szeroki wachlarz zawodów, ściśle współpracują z przedsiębiorcami, którzy proponują najlepszym uczniom pracę po ukończeniu szkoły. Są świetnie wyposażone, uczniowie korzystają z nowoczesnych pracowni, uruchamianym dzięki środkom unijnym. Z kolei kształcenie ogólne realizowane jest po wybraniu profilu kształcenia. W LO im. Bolesława Chrobrego uczniowie zdają maturę najlepiej w regionie, uzyskują wyniki znacznie powyżej średniej krajowej, tworzą własną ścieżkę rozwoju poprzez samodzielny dobór rozszerzeń, mają także możliwość zdobycia certyfikatów językowych. W Liceum w PZS nr 2 realizowane są innowacje pedagogiczne - „klasa mundurowa” czy "pedagog społeczny”. Wszystkie placówki prowadzone przez Powiat Pszczyński realizują szeroką wymianę międzynarodową.

Każdego roku oferta poszerzana jest o nowe, atrakcyjne zawody, które są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. W nowym roku szkolnym planowane jest uruchomienie nowych kierunków kształcenia w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie - technik eksploatacji portów i terminali oraz innowacji pedagogicznych „edukacja artystyczna” oraz "klasa usportowiona" w tamtejszym liceum, nowością jest też technik fotografii i multimediów. Z kolei PZS nr 1 zaprasza na nowe kierunki - technik spawalnictwa z uprawnieniami SEP i technik elektronik.

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych zaprasza do Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnej, która kształci w zawodzie kucharz oraz pracownik pomocniczy gastronomii oraz do Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Proponowane kierunki i profile kształcenia w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Pszczyna, Gminę Pawłowice oraz Gminę Miedźna