Urząd Miejski w Pszczynie

ul. Rynek 2
43-200 Pszczyna

Opis obiektu

W centrum miasta, przy rynku.

Parking

Płatny parking przy urzędzie. Za mało miejsc parkingowych, trudno o znalezienie miejsca. Wyznaczono dwa miejsca dla inwalidów od strony parku.

Wejście

Od strony parku wejście dostosowane dla osób poruszających się na wózku. Tu tez znajduje się winda. Wejście od strony rynku po schodach. Schody nie oznakowane kontrastowo.

Wnętrze

Wewnątrz budynku ciężko poruszać się osobom z niepełnosprawnością wzroku. Informacje i kierunkowskazy mało czytelne. Punkt informacyjny widoczny na wejściu jest nieczynny. Punkt obsługi klienta przeniesiony został do biura, które ciężko odnaleźć. W budynku trudno bez pomocy poruszać się osobom na wózkach. Schody nie oznaczone kontrastowo.

Toaleta

Toaleta dla klientów znajduje się w części od strony parku. Wąska, trudno wjechać osobom poruszającym się na wózku.

Inne

W urzędzie pracuje osoba ze znajomością języka migowego, ale brak widocznego komunikatu, że w urzędzie jest tłumacz migowy.

Ocena obiektu według użytkowników

Dodano przez: Helena