Gala "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej"

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu uhonorowania „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” kobiet działających na rzecz powiatu pszczyńskiego. Nagroda kierowana jest do środowisk kobiecych reprezentujących aktywność społeczną i zawodową, a które swoją postawą przeciwdziałają defaworyzowaniu innych kobiet na rynku pracy.

Spośród zaproponowanych Kandydatek zostaną wybrane laureatki w pięciu kategoriach:

„Kobieta Biznesu”;
„Kobieta Społeczna”;
„Kobieta Sztuki i Kultury”;
„Kobieta Obyczajów i Tradycji”;
„Kobieta Ziemi Pszczyńskiej”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz zgłaszania potencjalnych kandydatek, zgodnie z załączonym wnioskiem stanowiącym załącznik do regulaminu „Przyznawania odznaczenia Kapituły powołanej przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.

Klejnot Ziemi Pszczyńskiej - regulamin, format pliku: PDF, rozmiar: 188.73 KB
Klejnot Ziemi Pszczyńskiej - wniosek, format pliku: PDF, rozmiar: 258.63 KB

Tymczasowa organizacja ruchu w Woli

Firma Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim-Dankowice” poinformowała, że od 21 maja od godz. 8.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej ul. Pszczyńskiej w Woli polegająca na zawężeniu jedni z wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

Folkowianie powstali z miłości do muzyki

Zespół Integracyjno-Folklorystyczny Folkowianie świętuje 20-lecie swojej działalności. Grupę tworzą uczestnicy zajęć i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie i Pszczynie. Jak sami podkreślają, muzyka to dla nich radość i terapia.

Nabór członków do komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego w 2024 roku.