Żubrowisko 2013

9 września 2013

Hajva z Gliwic laureatem Żubrowiska 2013!

Za nami X jubileuszowa edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Młodzieżowych Żubrowisko. Tym razem impreza odbyła się na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Najpierw uczestnicy zakwalifikowanych zespołów wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, którzy następnie zasiedli w jury tegorocznego przeglądu. Warsztaty dla gitarzystów prowadził Sebastian Kowol, basitów - Erwin Rudy, warsztaty wokalne, już tradycyjnie, prowadziła Barbara Broda-Malon, zaś warsztaty dla perkusistów - Adam Jendrzy "Leon".
Od godziny 12:30 scena należała juz tylko dla młodych muzyków. Wyjątkowa atmosfera, mocne granie na bardzo wysokim poziomie - takie było Żubrowisko 2013.
Obrady jury trwały wyjątkowo długo, jednak udało się w końcu wybrać zwycięzcę.

I miejsce należy do zespołu Hajva z Gliwic, który otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł.
II miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł zdobył zespół Earth Bolt.
Widowni najbardziej podobał się występ zespołu Serso z Łąki i to do nich powędrowała Nagroda Publiczności w wysokości 1200 zł.

Ponadto wyróżnienia jury przyznało następujące wyróżnienia:
- wywiad w Antyradiu dla zespołu Odnowa,
- wywiad w Tygodniku Regionalnym "Echo" i profesjonalna lekcja śpiewu w Studiu VoicePless dla wokalisty z zespołu Bad Request,
- wywiad na portalu pless.pl i profesjonalna lekcja śpiewu w Studiu VoicePless dla wokalisty z zespołu Insekt,
- wywiady w Gazecie Pszczyńskiej dla zespołów: The Flee oraz Judyta i Red Blast.

Poza zespołami biorącymi udział w tegorocznym przeglądzie, na scenie pojawił się również zespół It's working! - laureat Żubrowiska 2012.
Imprezę zakończył występ gwiazdy wieczoru - zespołu LIPALI.

W trakcie przeglądu można było skosztować tradycyjnej strażackiej grochówki przygotowanej przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszczynie.Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie jubileuszowej edycji Żubrowiska. Mamy nadzieję, że ta jubileuszowa impreza zapadnie wszystkim w pamięci na długo.
Uczestnikom oraz licznie zgromadzonej publiczności bardzo dziękujemy za udział w tegorocznym przeglądzie i zapraszamy za rok!


Organizatorzy

fot. powiat


fot. Marcin MarkiewkaOrganizatorami Przeglądu są:
- Starostwo Powiatowe w Pszczynie
- Urząd Miejski w Pszczynie
- Pszczyńskie Centrum Kultury

Patroni medialni:
- Antyradio
- TV Silesia
- Pless.pl
- Gazeta Pszczyńska
- Infopres.pl
- Głos Pszczyński

Logo - PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013