Żubrowisko 2013

5 września 2013

Żubrowisko 2013 - prezentacja zespołów

Już w najbliższą sobotę, 7 września odbędzie się X Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych Żubrowisko. Tym razem zapraszamy wszystkich na Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, gdzie odbędą się warsztaty dla uczestników i przeglądy zespołów.

W sobotę członkowie zakwalifikowanych zespołów wezmą udział w warsztatach muzycznych. Tegoroczne warsztaty poprowadzą: Sebastian Kowol (przewodniczący jury) - gitara, Barbara Broda-Malon - wokal, Adam Jendrzyk- perkusja i Erwin Rudy - gitara basowa.
Po warsztatach od godziny 12:30 zespoły zaprezentują swoją muzykę zebranej publiczności i jury.

Poniżej prezentujemy zespoły, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Żubrowiska:

Hajva
Zespół Hajva działa od 2007 roku, lecz obecny skład ustabilizował się dopiero w okolicach marca 2011 roku - od tego czasu rozwój zespołu nabrał dużo większych obrotów. Na potwierdzenie słuszności zmian nie trzeba było czekać długo, parę chwil później Hajva znalazła się w finałowej 5 zespołów z kraju podczas eliminacji na COKE LIVE MUSIC FESTIVAL. Członkowie uczestniczyli przy tej okazji w warsztatach muzycznych i grali finałowy koncert w warszawskim klubie Palladium, co jest jak dotąd ich największym sukcesem i chyba najbarwniejszym doświadczeniem.
Na swojej stronie zespół pisze sam o sobie: “Muzyka nas uzupełnia, trzyma nas w ryzach, podtrzymuje funkcje życiowe, a jednocząc się z hukiem instrumentów za naszymi plecami czujemy euforię i spełnienie! Gramy muzykę rockową, inspirowaną zachodnimi kapelami, zarówno tymi z dzisiejszych top list na MTV, jak i starymi gigantami.”


Autorski utwór zespołu pt. “Urojony świat”:

Więcej informacji o zespole można znaleźć na oficjalnej stronie www.hajva.pl, jak również na profilu na FB www.facebook.com/Hajva

Występ gliwickiego zespołu planowany jest na godzinę 12:30.

Eight ball
Zespół Eight Ball powstał pod koniec 2010 roku. Wykonywany przez nich gatunek to energetyczny punk rock z elementami wielu innych stylów - w utworach niejednokrotnie możemy usłyszeć skrzypce. Mają na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów zagranych na okolicznej scenie muzycznej (m.in. w Oświęcimiu, Brzeszczach, Bielsku-Białej, Pszczynie, Katowicach czy Wadowicach) z takimi zespołami jak Dzioło, czy Krzywa Alternatywa.
Poniżej jeden z kawałków zespołu pt. “Lody”:
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pmBvV5bBSus#t=206
Więcej utworów i informacji o zespole można znaleźć na oficjalnym profilu zespołu na FB: www.facebook.com/eightballpl

W sobotę podczas Żubrowiska Eight Ball zagra o godzinie 13:00.

Dignty
Dignity to zespół, który prezentuje połączenie znakomitego basu z charyzmatycznym rockowym wokalem, doprawione szczyptą prawdziwego ostrego gitarowego brzemienia oraz nutką wybornego poczucia rytmu, połączone talentem i na koniec wszystko razem wymieszane miłością do tego co zespół robi. Na scenie dają z siebie 100%, a publika raczej nie przysypia, także członkowie katowickiej grupy Dignyty radzą zapamiętać nazwę zespołu na przyszłość, bo może Wam się jeszcze przydać!!!

Jeden z kawałków Dignity dostępny poniżej:


Wiecej informacji można znaleźć na oficjalnym profilu zespołu na FB:
www.facebook.com/TheDignityBand

Sobotni koncert zespołu planowany jest na godzinę 13:30.

Odnowa
Zespół "Odnowa" to formacja powstała w 2011 r., grająca melodyjnego, energicznego rock'n'rolla utrzymanego w klimatach lat 70' 80' 90'. Niebanalne teksty oraz muzyka płynąca prosto z duszy każdego z członków zespołu, pozwalają przenieść się słuchaczom w stare dobre lata, gdzie królował rock'n'roll. Oryginalne brzmienia gitar wraz z wyśmienitym wokalem to coś, czym zespół może się pochwalić. W skład zespołu wchodzą Mariusz Miśkiewicz - były wokalista grupy Saavedra, która doszła do pół finału 3 edycji programu Mam Talent. Następnie: na gitarach Mateusz Bąkowski (gitara prowadząca), Kamil Rdzanek (gitara solowa), Kamil Janiga (gitara basowa), Paweł Foltyn (perkusja). Grupa zagrała już wiele koncertów głównie na Śląsku i występowała na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Enej, Sami, Koniec Świata, Cree, Ścigani, Dave Ellis Blues Band (Wlk. Brytania).
Jaki piszą sami o sobie: “Jedyny zespół na świecie grający covery nieistniejących przebojów!!!”

Poniżej jeden z kawałków zespołów pt. “Talia kart”:

A więcej informacji o zespole można znaleźć na FB:
www.facebook.com/OdnowaBand

W sobotę zespół Odnowa pojawi się na scenie o godzinie 14:00.

ROOG
ROOG z Jastrzębia-Zdroju
Zespół powstał na początku 2012 roku, jako luźny projekt muzyczny mający na celu dobrą zabawę i eksperymentowanie z różnymi stylami grania - oczywiście cały czas poruszając się w klimatach rockowo-metalowych. Skład zespołu tworzy pięciu muzyków, którzy brali już udział w różnych projektach muzycznych. Zespół na swoim koncie posiada już dwa zrealizowane teledyski do utworów "Wiem, że jesteś" oraz "Jak kokaina" dostępne na portalu YouTube. W maju bieżącego roku zespół zdobył I miejsce na festiwalu Motorokowisko w Bogunnicach, w roku 2012 wystąpił w konkursie Piecowisko oraz zagrał na scenie festiwalu Rocktrendy w Pszowie.

Poniżej jeden z utworów zespołu pt. “Wiem, że jesteś”:

Więcej utworów i informacji o zespole znajdziecie na oficjalnym profilu zespołu na FB: www.facebook.com/ROOGband

W sobotę zespół ROOG zagra o godzinie 14:30.

Bad Request
Bad Request wziął również udział w zeszłorocznej edycji Żubrowiska.
Zespół powstał w 2009 roku w Gliwicach. Przez ten okres zespół zaliczył kilka zmian personalnych, sporo koncertów, setki prób i miliony dźwięków aż do dziś, kiedy to skład ustatkował się i ruszył na podbój serc i głów słuchaczy.
Na swoim oficjalnym profilu na FB muzycy piszą sami o sobie: “zespół grający rocka i robiący hałas. Zapraszamy do przeżywania dźwięków razem z namiwww.myspace.com/badrequestband,www.soundcloud.com/badrequestband“

Poniżej jeden z kawałków zespołu pt. “Ty”:

Więcej utworów i informacji o zespole można znaleźć na oficjalnym profilu zespołu na FB: www.facebook.com/badrequestband

Zapraszamy na występ zespołu na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące w sobotę o godzinie 15:00.

Mamentoria
Mementoria z Łodygowic
Początki zespołu sięgają roku 2009, kiedy to Dominik Hulbój wokalista i Patryk (gitarzysta) spotkali się, aby reaktywować swój poprzedni zespoł Alatheia grający muzykę heavy-metalową.
Skład w niedługim czasie został uzupełniony o drugiego gitarzystę Krzyśka Steca i basistę Tomka Pinkawę - kolegów z zespołu Dziura. Największą trudnością okazało się znalezienie odpowiedniego perkusisty. Zniechęcony między innymi niemożliwością skompletowania składu z zespołu odszedł Patryk.
Po niedługim czasie za perkusją usiadł Daniel Kała, który zaproponował na miejsce Patryka swojego kolegę z zespołu Eclipsis Staszka Tomszaka.
Formowanie składu zajęło przeszło 3 miesiące. W między czasie zespół zmienił kierunek muzyczny na progresywne, ciężkie, lecz melodyjne i harmoniczne metalowe granie i po burzliwych negocjacjach przyjął nazwę Mementoria . Pierwszy koncert Mementoria zagrała na jam session organizowanym przez właściciela sali prób Andrzeja w bielskim pubie Stolarnia 20 XI 2010.

Lata 2010 - 2011 zespół spędza na dopracowywaniu materiału i graniu koncertów, przygotowujemy się także do nagrań w studiu. W styczniu 2012 rozpoczyna nagrania w łodygowickim studiu Jachu AV STUDIOS, nagrania realizowane są przez Borysa (M.Jachym) i trwają do marca.
Gdy praca nad materiałem jest skóńczona, okładka i nadruki na płytach w drukarni, z zespołu odchodzi Dominik nie podając konkretnych powodów rezygnacji. Zespół zaprzestaje grania koncertów.

Mementoria ropoczyna poszukiwania wokalisty...co nie przynosi efektów aż do jesieni. We wrześniu na próbach zaczyna pojawiać się Klaudia Jarczyk i zaczyna przekonywać nas do swojego głosu, skutecznie. Zaczynamy na nowo, nowy wokal, nowy materiał, nowa energia!

Pod poniższym linkiem kilka kawałków zespołu:
www.mementoria.pl/mementoria_mp3.html
Więcej informacji o zespole na ich oficjalnej stronie www.mementoria.pl oraz na profilu na FB: www.facebook.com/Mementoria

W sobotę zespół z Łodygowic zagra o 15:30.

Serso
Założenie zespołu SERSO można datować na rok 2012, kiedy to do pierwowzoru owego zespołu dołączył perkusista Patryk Pala oraz gitarzysta Mateusz Czysz. Wcześniej gitarzysta Mateusz Stalmach, basista Krzysztof Rej, oraz klawiszowiec Damian Nocula, mieli już przyjemność grania ze sobą. SERSO jest zespołem stosunkowo młodym, ale ma na swoim koncie bardzo liczne koncerty za równo klubowe, jak i plenerowe m.in. z takimi zespołami jak Zabili mi Żółwia, Redakcja, Szymon Wydra czy Dzioło. Muzyka tworzona przez zespół jest bardzo zróżnicowana, jednak obraca się w klimatach Punk Rocka oraz Ska.

Poniżej jeden z utworów zespołu:

Zapraszamy również do odwiedzenia oficjalnego fanpage zespołu na FB:
www.facebook.com/sersomusic

Podczas Żubrowiska występ zespołu planowany jest na godzinę 16:00.

The Flee
Zespół The Flee - doskonale znany pszczyńskiej publiczności.
Grupa powstała w 2012 roku i tworzą ją młodzi muzycy, grający wcześniej w różnych formacjach. Po doświadczeniu, jakie zdobyli w poprzednich zespołach, grając muzykę metalową, pop’ową, rock’ową, a nawet dubstep’ową, zdecydowali się zagrać razem łącząc swoje inspiracje i próbując stworzyć coś innego, zachowując jednak rockowy charakter.

Poniżej link do jednego z kawałków zespołu pt. “Invalid reality”:
soundcloud.com/the-flee/the-flee-invalid-reality
Więcej informacji znajduje się na oficjalnym profilu zespołu na FB:
www.facebook.com/thefleepszczyna

Podczas Żubrowiska The Flee wystąpi o godzinie 16:30.

Earth Bolt
Zespół Earth Bolt został założony pod koniec 2011 r. Mieszanka gatunków muzyki elektronicznej, wykonywanej tylko i wyłącznie na żywo. W ciągu roku działalności wypracował swój repertuar, który zostaje poszerzany coverami, takich zespołów jak: MILOOPA, Eurythmics, Moloko, EZ-Rollers i innych. Aktualnie zespół pracuje nad swoim pierwszym albumem.
W 2012 r. Earth Bolt został ogłoszony zwycięzą festiwalu SFArt,

Poniżej jeden z utworów zespołu pt. “Schizophrenia”:

Więcej utworów i informacji o zespole znajduje się na oficjalnym profilu zespołu na FB: www.facebook.com/earthboltmusic

Koncert zespołu z Łąki o godzinie 17:00.

Judyta i Rad Blast
Kobiórska formacja Judyta i Red Blast jest to niedawno powstały zespół, który lubi grać na scenach mniejszych i większych. Publiczności prezentuje przede wszystkim twórczość własnego autorstwa, w klimatach acid rock funk. Każdy koncert to dla członków - którzy lubią wyzwania, nowe doświadczenie.
Red Blast bierze udział w Żubrowisku po raz drugi. W ubiegłym roku grupie udało się zdobyć wyróżnienie, w postaci biletowanego koncertu pod “13” w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Poniżej cover “Nie zawiedź mnie”, w wykonaniu wokalistki Judyty:

Zapraszamy również do odwiedzenia oficjalnego profilu wokalistki na FB :
www.facebook.com/pages/Judie-Official/339188119425047
oraz nowopowstałego fanpage zespołu:
www.facebook.com/redblastband?fref=ts

17:30 - to godzina, o której w sobotę zagra koncert kobiórska formacja.

Insekt
Insekt z Goczałkowic-Zdroju to hałaśliwe i melodyjne trio grające szybko, głośno i o miłości. Do chwili obecnej zespół na koncie ma 4 płyty demo oraz wiele koncertów klubowych i plenerowych. Do tej pory zagrali między innymi na: Slot Art Festival, Jarocin Festival, May Music Festival. Ostatnie wydawnictwo zespołu to płyta ep z 2010 roku zawierająca takie utwory jak: "Param Param ("Ostatnia Piosenka O Miłości"), "Hałas", "Kosmici".

Poniżej utwór zespołu pt. “Param param”:


Więcej utworów i informacji o zespole na oficjalnym profilu zespołu na FB:
www.facebook.com/insektmusic

W sobotę zespół podsumuje tegoroczny przegląd i da swój koncert o godzinie 18:00.

lipali
Imprezę zakończy koncert laureata zeszłorocznej edycji Żubrowiska - It’s working! oraz gwiazdy wieczoru - zespół Lipali.


Zapraszamy do polubienia oficjalnego funpage’a Żubrowiska na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/PrzegladAmatorskichZespolowMlodziezowychZubrowisko. W tym miejscu na bieżąco zamieszczane są wszystkie informacje na temat imprezy.

Na tegoroczną edycję Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy

Żubrowisko 2013 - plakat
Żubrowisko 2013 - plakat Lipali

Organizatorami Przeglądu są:
- Starostwo Powiatowe w Pszczynie
- Urząd Miejski w Pszczynie
- Pszczyńskie Centrum Kultury

Patroni medialni:
- Antyradio
- TV Silesia
- Pless.pl
- Gazeta Pszczyńska
- Infopres.pl
- Głos Pszczyński

Logo - PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013