Przed nami 31. Finał WOŚP. W programie wiele atrakcji

Pszczyny jak zwykle nie zabraknie na mapie finałowego grania, które rozpocznie się już dzień wcześniej. Będą m.in. koncerty, pokazy taneczne, jarmark lokalnych produktów, instrumentalne bicie rekordu hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a do tego oczywiście licytacje i światełko do nieba.

Grafika ze zdjeciem gwiazdy finału.

SOBOTA

Finałowe granie rozpocznie się już w sobotę 28 stycznia na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. 31. Finał WOŚP otworzy koncert Ogniska Muzycznego w Pszczynie o godzinie 16.00. Następnie na scenie pojawią się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wisły Wielkiej w krótkim pokazie tanecznym, a dzień zakończy się musicalem dedykowany dzieciom pt. „Kotki” w wykonaniu Stowarzyszenia „Take tam…” im. Artystów Międzywojnia.

NIEDZIELA - sala widowiskowa PCKul

Niedzielne granie od lat odbywa się przy tanecznym udziale pszczyńskiej młodzieży - tak będzie i w tym roku. O godzinie 12.00 w sali widowiskowej PCKulu zaprezentują się: Forma Marta Krzystek, Studio Tańca Catch The Flow, grupy taneczne działające przy Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Mażoretki Fresh.

O godzinie 15.00 rozpocznie się instrumentalne bicie rekordu hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod batutą Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji muszą zjawić się ze swoim instrumentem w sali widowiskowej, co najmniej 15 minut wcześniej.

Występy w PCKulu zakończą soliści Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” pod opieką Barbary Brody-Malon o godzinie 16.00.

NIEDZIELA - rynek

Na rynku będzie można poczuć jak mocno bije serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W godzinach od 9.00 do 15.00 w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, krwiodawcy będą mogli podzielić się najcenniejszym darem. Będzie też Dzień Dawcy Szpiku DKMS - każdy chętny będzie mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Od 13.00 do 18.00 odbędzie się na jarmark Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej - doskonała okazja do zapoznania się z miejscowymi certyfikowanymi produktami. Natomiast na tych, którzy chcieliby się zapoznać z pracą strażaka lub ratownika medycznego będą czekać specjalne stoiska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna, może ktoś zechce przymierzyć się do wozu strażackiego?

Dla najmłodszych w godzinach od 14.00 do 17.00 odbędą się animacje z animatorkami z Figli-Migli. Nie obędzie się bez zabaw ruchowych oraz plastycznych - oczywiście z motywem serduszka!

Gwiazdą tegorocznego Finału będzie pochodzący z Wrocławia, znany nie tylko fanom reggae - MESAJAH! Wokalista, autor tekstów, kompozytor i producent. Współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. Mesajah jest znany szerszej publiczności, dzięki utworowi „Każdego dnia”, który pozostaje przebojem do dziś. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się, aż do ostatniego dźwięku, o czym będzie można się przekonać już 29 stycznia!

Tradycyjnie o godzinie 20.00 odbędzie się światełko do nieba!

Licytacje

Od kilku dnia na platformie Allegro sukcesywnie pojawiają się nowe licytacje otwiera się w nowym oknie. Można wylicytować m.in. pakiet zabiegów w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, pakiet badań do Szpitala Joannitas, zestaw produktów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej czy pióro i długopis z logo powiatu pszczyńskiego.

Podczas dwóch dni 31. Finału będzie można również wylicytować wiele rzeczy, od gadżetów po vouchery i przedmioty przekazane przez starostę Barbarę Bandołę, burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, Trendy by M, Karczmę Wiejską, Zoki i Batki, Marietta Haft, Salon bielizny Ona i On, Restauracja Międzywojenna, Trendy Hair Fashion, Hotel Styl 70.

Powiatowy Sztab WOŚP #4946

Przypomnijmy, że w niedzielę 29 stycznia na ulice powiatu pszczyńskiego z kolorowymi puszkami orkiestry wyruszy 165 wolontariuszy Powiatowego Sztabu WOŚP #4946, który działa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 n im. gen. Józefa Bema w Pszczynie pod patronatem starosty pszczyńskiej Barbary Bandoły. internetowej eSkarbonki otwiera się w nowym oknie.

W blisko 80 miejscach w całym powiecie pszczyńskim znajdują się też stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z WOŚP grają sklepy, restauracje, zakłady usługowe i instytucje. Stacjonarna puszka jest też w punkcie obsługi klienta w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Nie wychodząc z domu można dokonywać wpłat za pośrednictwem internetowej e-Skarbonki otwiera się w nowym oknie. Powiatowy Sztab WOŚP będzie obecny również na platformie Allegro.

PROGRAM - moc atrakcji!

Organizatorem Finału jest Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie przy współudziale: Stowarzyszenia „Take tam…” im. Artystów Międzywojnia, Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless”, Studia Tańca Catch The Flow, Forma Marta Krzystek, PCKul Tańczy & Mażoretki Fresh, Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

Plakat informujący o wydarzeniu z harmonogramem, który dostępny jest w treści.

(źródło: Pszczyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Powiat Pszczyński)

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.