OSP Wisła Wielka. Festyn strażacki na 100-lecie

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśle Wielkiej ma już 100 lat. Druhowie świętować będą aż dwa dni - 13 i 14 sierpnia. Na jubileuszowy festyn zapraszają mieszkańców i sympatyków pożarnictwa.

Plakat o festynie z programem wydarzenia, który zamieszczony jest na stronie internetowej.

Druhowie z Wisły Wielkiej uroczyste świętowanie 100-lecia rozpoczną od przemarszu pocztów sztandarowych z remizy do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Wiśle Wielkiej, gdzie o godz. 14 zostanie odprawiona msza św. w intencji strażaków. Oficjalna część uroczystości rozpocznie się o godz. 15.

Po pierwszej części obchodów druhowie zapraszają na festyn strażacki na placu przy remizie OSP Wisła Wielka. Początek zabawy z zespołem muzycznym „Niepozorni” o godz. 16, nie tylko w sobotę, ale też w niedzielę.

Przewidziano atrakcje dla dzieci - darmowe dmuchańce, nie zabraknie też przepysznej strażackiej grochówki.

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Pszczyński.

Program wydarzenia

13 sierpnia

• godz. 13.30 - przemarsz pocztów sztandarowych z remizy do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Wiśle Wielkiej
  • godz. 14.00 - uroczysta msza św. w intencji strażaków