„Mały Brzym” już 4 czerwca. To jubileuszowa edycja wydarzenia

Do 9 maja można wysyłać zgłoszenia do XX. Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym 2022”.

Dzieci śpiewające ubrane w ludowe stroje w skansenie.

Tegoroczna edycja przeglądu dziecięcych zespołów folklorystycznych odbędzie się w sobotę 4 czerwca na pszczyńskim rynku. Na scenie zaprezentują się młodzi artyści, którzy będą śpiewać, tańczyć oraz przedstawiać dawne zwyczaje i obrzędy.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu można wysyłać pocztą elektroniczną do 9 maja na adres biuro@popppszczyna.pl wpisując w temacie wiadomości „Mały Brzym 2022”.

Organizatorami wydarzenia są Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

Współorganizatorzy: Rada Osiedla Siedlice, Rada Osiedla Stare Miasto oraz Rada Osiedla Śródmieście.

Plakat informujący o wydarzeniu. Na zdjęciu dziewczynki w strojach ludowych.
fot. POPP Pszczyna