Otwarte Turnieje Strzeleckie dla mieszkańców powiatu

Kurkowe Bractwo Strzeleckie dzięki wsparciu Powiatu Pszczyńskiego organizuje Otwarte Turnieje Strzeleckie. Zawody odbywają się na strzelnicy brackiej przy ul. Katowickiej 79.

Grupa dzieci i młodzieży z wicestarostą i przedstawicielami Kurkowego Bractwa Strzeleckiego - zwycięzcy otwartych zawodów strzeleckich. Stoją w strzelnicy w Pszczynie.
Zdobywcy czołowych miejsc w najmłodszej kategorii w Otwartych Zawodach Strzeleckich, które odbyły się 26 czerwca • fot. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie

Pierwszy Otwarty Turniej Strzelecki odbył się 26 czerwca. Kolejne zaplanowano na 10 i 24 lipca oraz 14 sierpnia.

Zawody rozpoczynają się o godz. 11.00, zapisy przyjmowane są do godz. 13.00. Udział w zawodach jest bezpłatny, a organizator zapewnia sprzęt sportowy.

Rywalizacja odbywa się indywidualnie w konkurencjach kobiet, mężczyzn oraz młodzieży.

Zawody są finansowane przez Powiat Pszczyński oraz KBS Pszczyna. Podczas wydarzeń, dzięki pomocy stowarzyszenia "Omnibus" jest możliwość wsparcia Filipka Cholewy chorego na SMA.