Zostań gwiazdą „Żubrowiska”. Czekamy na zgłoszenia zespołów

Zespoły z całej Polski po raz kolejny zaprezentują swój talent w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Zgłoszenia kapel przyjmowane będą od 24 maja do 25 czerwca.

Zespół muzyczny podczas występu na oświetlonej kolorowymi światłami scenie.
Roxana Tutaj & Good Omen to laureat Nagrody Starosty Pszczyńskiego zeszłorocznego „Żubrowiska”.

Żubrowiskowa scena czeka na energiczne zespoły z silnym głosem i wyjątkowym brzmieniem. Jeżeli scena to Wasze życie, koniecznie spróbujcie swoich sił podczas tegorocznej edycji przeglądu. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne i możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdą imprezy!

Miłośników „Żubrowiska” czekają dwa dni mocnego grania. W sobotę, 14 sierpnia w przeglądzie weźmie udział siedem zakwalifikowanych przez jury zespołów. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają nagrodę burmistrza o wartości 2000 zł.

Finał imprezy z koncertem gwiazdy wieczoru został zaplanowany na 11 września. Jako support przed gwiazdą koncert zagrają laureaci przeglądu! Niedługo zdradzimy nazwę zespołu, który zelektryzuje i przyciągnie fanów ostrego grania. Oba wydarzenia odbędą się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

- „Żubrowisko” przez 17 wcześniejszych edycji wypracowało swoją markę, o czym świadczy ilość zgłoszeń i pytań, jakie otrzymujemy od zespołów z całej Polski. Mamy nadzieję, że dopiszą także fani, spragnieni muzyki „na żywo” - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zgłoszenia do przeglądu można wysyłać od 24 maja do 25 czerwca do Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej pszczyńskiego starostwa (wypełniony komputerowo formularz zgłoszeniowy, a także „demo” i rider techniczny) na adres mailowy info@zubrowisko.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany formuły oraz terminów imprezy ze względu na dynamiczną sytuacją epidemiologiczną i ewentualne obostrzenia.

Do pobrania:

Regulamin XVIII Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko 2021”, format pliku: DOCX, rozmiar: 160.92 KB
Formularz zgłoszeniowy, format pliku: DOCX, rozmiar: 152.23 KB

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.