Miłośnicy górskich wycieczek angażują się w ruch hospicyjny

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ogłasza siódmą edycję akcji „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum”. Chodząc po górach − w Polsce i na świecie - uczestnicy akcji wspierają ruch hospicyjny.

Mężczyzna z dzieckiem, które w dłoniach trzyma chorągiewkę hospicjum. W tle szczyty gór i staw.
fot. Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Organizacja stara się rozbudzać społeczne zainteresowanie i zrozumienie dla hospicjum poprzez działalność, którego chorzy i ich bliscy otrzymują profesjonalną oraz wszechstronną pomoc.

Akcja „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum” obejmuje czas od 1 maja do 30 listopada 2021 roku, lecz można się do niej dołączyć w dowolnym czasie w całym tym okresie. Uczestnicy otrzymują książeczki do zapisywania tras i zbierania punktów (wg punktacji GOT), specjalne chorągiewki i naklejki, które pomagają w promowaniu inicjatywy. Zgodnie z punktacją można zdobyć złotą, srebrną lub brązowaną odznakę. Zdobywczyniom i Zdobywcom z największą liczbą punktów hospicjum wręcza puchary.

Do akcji „Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum” można zarejestrować się przez stronę internetową hospicjum otwiera się w nowym oknie.

Pszczyńskie hospicjum działa od 21 lat. Dzięki pracy zespołowej zapewnia każdemu choremu pomoc lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną i psychologiczną. Pomimo wielu trudności w czasie epidemii hospicjum na ani jeden dzień nie zawiesiło swojej działalności, a nawet - ze względu na potrzeby - rozszerzyło działalność, a nawet rozszerzyło działania, ponieważ o pomoc zwraca się jeszcze więcej chorych.

Plakat zawierający informacje na temat udziału w akcji.
fot. Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Treść plakatu:

Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum
1 maja - 30 listopada
Dołącz do nas

1. Zarejestruj się na www.hospicjumojcapio.pl/formularz-zdobywamy otwiera się w nowym oknie
  2. Odbierz pakiet startowy
  3. Wędruj, maszeruj, zdobywaj szczyty, pieczątki i... zdrowie
  4. Zachęcaj innych do wsparcia hospicjum, czyli udziału w akcji
  5. Weź udział w uroczystym podsumowaniu - odbierz dyplom i medal

(źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie)

• Zdrowie

Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

• Bezpieczeństwo

Podziękowania dla zastępcy komendanta powiatowego policji. Przechodzi na emeryturę

Mł. insp. Piotr Kost przez cały 29-letni okres służby w policji związany jest z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku i Porządku Powiatu Pszczyńskiego, władze powiatu podziękowały mu za niemal trzy dekady pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.