Ogólne

Przesiadamy się na kulturę. Wystawa zdjęć w Centrum Przesiadkowym

Od 27 stycznia w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie można oglądać wystawę zdjęć „Fotospacer przez 2020 r.”. Autorem fotografii jest Andrzej Grynpeter.

Wystawa zdjęć wydrukowanych w dużym formacie. Zawieszona w oknach tworzących przeszkloną ścianę budynku.

„Fotospacer przez 2020 r.” to kilkadziesiąt zdjęć ukazujących piękno powiatu pszczyńskiego, poszczególnych gmin, atrakcyjne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji oraz wydarzenia, które mimo pandemii zostały w ubiegłym roku zorganizowane na terenie powiatu.

W 2020 r. powiat pszczyński zmieniał się wraz ze zmieniającymi się obostrzeniami. Wyludnione ulice i instytucje kultury, mieszkańcy uprawiający sport na leśnych ścieżkach, wydarzenia organizowane w reżimie sanitarnym czy wreszcie zatłoczony park, kiedy zniesiono ograniczenia. To wszystko na swoich zdjęciach przez wszystkie miesiące skrzętnie dokumentował Andrzej Grynpeter, miłośnik Pszczyny i powiatu pszczyńskiego, sprawny obserwator otaczającej rzeczywistości, który zatrzymuje w kadrze piękno powiatu. Na rowerze przemierza te dobrze i te mniej znane ścieżki, fotografując wszystko, co warte polecenia. Jego zdjęcia można oglądać na lokalnym portalu informacyjnym, profilu Andrzej Grynpeter Fotografia w mediach społecznościowych oraz na kartach Fotopolski.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę”. To seria wydarzeń kulturalnych organizowanych przez powiat pszczyński przy Centrum Przesiadkowym i nie tylko. Plenerowe koncerty z udziałem uzdolnionej młodzieży, lokalnych zespołów i chórów zostały bardzo dobrze przyjete. - Centrum Przesiadkowe okazało się doskonałym miejscem na organizację koncertów i wystaw. Mieszkańcy i odwiedzający nas turyści mogą kojarzyć nasz powiat z dobrą muzyką i podziwiać jego piękno - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości