Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Zapraszamy na kolejną edycję „Przesiądź się na kulturę”

Przestrzeń przy centrum przesiadkowym w Pszczynie ponownie zamieni się w letnią scenę spotkań z kulturą. Powiat Pszczyński zaprasza mieszkańców na kolejną edycję projektu „Przesiądź się na kulturę”.

zespół a USA.
Muzycy z USA, którzy wystąpią podczas pierwszej "Przesiadki na kulturę".

To propozycja dla tych, którzy chcą spędzić wieczory przy dobrej muzyce i teatrze, ale też okazja do poznania twórców związanych z regionem, ale nie tylko. Kameralna atmosfera, otwarta przestrzeń i bliski kontakt z artystami od lat tworzą wyjątkowy charakter tego projektu.

Tegoroczny program rozpocznie się 5 czerwca o godz. 18.00 koncertem Rockabilly Jones, Three Heart Cross oraz zespołu Rushed.

Przy centrum przesiadkowym pojawią się muzycy z USA. Wśród nich AD Adams - perkusista Chucka Berry’ego i Alice’a Coopera, Ryan Fuller - gitarzysta studyjny, Andrew Jones - klawiszowiec o niezwykłym talencie w stylach blues i rockabilly oraz gospel, Jack Ratay - wokalista, basista i autor tekstów, Marin - piosenkarka występująca w musicalach „Kraina lodu” i „Aladyn”, a także Richard Dietrich - gitarzysta, basista, perkusista i wokalista z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, organizator tras koncertowych, dyrektor zespołu muzycznego w szkole NVCA.

Wieczorem zaprezentuje się również Rushed - młody zespół rockowy działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Grupę tworzą młodzi muzycy związani z lokalną sceną artystyczną: Hanna Sosna i Zofia Kałamała - wokal, Jagoda Marcinek i Mateusz Muszyński - gitary elektryczne, Małgorzata Noga - gitara basowa, Dawid Barkhuizen - klawisze, Jan Kloc - perkusja, Joanna Gryz - opiekun.

W razie niepogody koncert odbędzie się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Zespół Rushed na tle zieleni.
Rushed - zespół działający przy POPP w Pszczynie.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 26 czerwca. Publiczność usłyszy laureata Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Muzycznych „Scena Młodych” - inicjatywy organizowanej podczas Dni Goczałkowic przez Stowarzyszenie Wspierania Kultury FERMATA.

2 sierpnia w Cegielni w Łące zaprezentowany zostanie monodram „Domy bezdomne” oparty na książce Doroty Brauntsch. Spektakl przygotowuje Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia, które na finał tegorocznej edycji - 6 września - w ogrodzie Starostwa przedstawi musical z muzyką klasyczną "Niedziela w parku".

Kulturalny rozkład jazdy

  • 5 czerwca, godz. 18:00 - Rockabilly Jones, Three Heart Cross oraz Rushed
  • 26 czerwca, godz. 18:00 - zwycięzca „Sceny Młodych” (Centrum Przesiadkowe w Pszczynie)
  • 2 sierpnia, godz. 16:00 - monodram „Domy bezdomne” (Cegielnia w Łące)
  • 6 września, godz. 16:00 - musical z muzyką klasyczną „Niedziela w parku” (ogród Starostwa Powiatowego w Pszczynie)

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Grafika z rozpiską przesiadek, treść w tekście.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Żubrowisko Festival

    Już tylko dni do Żubrowisko Festival. Zapraszamy w sobotę do Łąki

    Już w sobotę, 20 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny ponownie stanie się rockowym sercem regionu. Przed nami 23. edycja Żubrowisko Festival. Na uczestników czekają koncerty czołowych artystów polskiej sceny rockowej, festiwalowe strefy tematyczne, oferta gastronomiczna, pole namiotowe oraz wyjątkowa atmosfera.

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.