Szkoły powiatowe powracają do nauki w trybie stacjonarnym

Od 1 września nauczyciele i uczniowie wracają do sal lekcyjnych. Zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz częste wietrzenie pomieszczeń to podstawowe procedury wprowadzone w placówkach powiatowych dla zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży i pedagogów.

kontrola bezpieczeństwa

Starosta pszczyński Barbara Bandoła wraz z wicestarostą Damianem Cieszewskim sprawdzili stan przygotowań szkół powiatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dobie epidemii.

- Rozwiązania organizacyjne przyjęte w placówkach prowadzonych przez powiat są dostosowane do specyfiki budynku, ilości uczniów oraz rodzaju prowadzonych zajęć. Zabezpieczone są płyny dezynfekujące, a także oznaczone zostały szlaki komunikacyjne, co ma zapobiegać gromadzeniu się w jednym miejscu większej ilości osób - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Uczniowie na korytarzach i w szatniach będą zasłaniać usta i nos. Obowiązkowa stanie się dezynfekcja rąk i częste wietrzenie sal lekcyjnych. Na tyle, na ile będzie to możliwe, ograniczone zostanie przemieszczanie się młodzieży pomiędzy klasami.

- Apeluję do rodziców o współpracę z dyrektorami szkół i nauczycielami. To sprawdzian odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo dla nas wszystkich. Proszę przede wszystkim o stosowanie się do zasady, że do szkoły przychodzą tylko uczniowie i uczennice bez objawów zakażenia górnych dróg oddechowych - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński życząc bezpiecznego i dobrego roku szkolnego.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.