Wiadomości

24 lipca 2020

Cyrk Deriglasoff zagra podczas finału „Żubrowiska”

Z powodu epidemii finał „Żubrowiska” nie odbył się w czerwcu. We wrześniu w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące znów zabrzmi rockowa muzyka. Podczas tegorocznego festiwalu wystąpi Cyrk Deriglasoff, a dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na leczenie (nie)małego wojownika Maciusia Cieślika z Pszczyny.

cyrkGwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff, fot. oficjalny profil zespołu
Żubrowisko to impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński, która cieszy się dużą popularności. Przyciąga nie tylko fanów mocnego grania, ale także zespoły, które chcą spróbować swoich sił w przeglądzie.

Finałem „Żubrowiska” jest występ gwiazdy wieczoru. W ciągu ostatnich lat przed żubrowiskową publicznością wystąpili m. in. Organek, Coma, Sztywny Pal Azji, Pogodno oraz Luxtorpeda.

W sobotę, 26 września finałowy koncert zagrają laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych (godz. 18.00), a gwiazdą wieczoru będzie Cyrk Deriglasoff (godz. 20.00) - grupa grająca szeroko pojętą muzykę rockową.- Po raz pierwszy w historii „Żubrowiska” środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Chcemy wspomóc leczenie Maciusia z Pszczyny, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dwulatkowi w walce z okrutną chorobą może pomóc kosztowna terapia genowa - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Sprzedaż wejściówek na koncert finałowy „Żubrowiska” ruszy 1 sierpnia. Można je będzie nabyć na stronie www.zubrowisko.pl wpłacając, co najmniej 25 złotych.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

plakat

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego