Mieszkańcy ponownie mogą zapoznać się z ewidencją gruntów i budynków

Od dzisiaj do 24 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie został ponownie wyłożony do publicznego wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego dla obrębów ewidencyjnych Pszczyna i Stara Wieś. Aby się z nim zapoznać należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie.

operat

Na zlecenie powiatu pszczyńskiego upoważnieni geodeci zaktualizowali ewidencję gruntów i budynków na terenie miasta Pszczyny. - Mieszkańcy mają nie tylko prawo wglądu do uaktualnionych dokumentów, mogą także uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłaszać uwagi. Na tym etapie odbywa się to bez konieczności ponoszenia kosztów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Dodaje, że warto to zrobić, ponieważ w związku z uaktualnieniem rejestru może zmienić się wymiar podatku od nieruchomości pobierany przez gminę.

Z projektem operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków miasta Pszczyny (obręby ewidencyjne: Pszczyna - miasto i Stara Wieś) można zapoznać się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10 w pokoju 019 od 20 do 24 lipca w następujących godzinach:
- w poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 16.30,
- we wtorek, środę i czwartek od godz. 8.00 do godz. 15.00,
- w piątek od godz. 8.00 do godz. 13.30.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, należy dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 32 78 13 299.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.