Wiadomości

16 października 2020

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie: 10 - 16 października

Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie - podobnie jak w całym kraju - jest coraz bardziej niepokojąca. Tyski sanepid poinformował, że od 10 do 16 października w powiecie pszczyńskim potwierdzono 83 nowe zakażenia koronawirusem. 12 mieszkańców wliczono do grona ozdrowieńców.

Grafika przedstawia aktualna sytuację epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim, ilość potwierdzonych zakażeń, ozdrowieńców, zgonów i objętych kwarantanną.
Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od 56 osób gminy Pszczyna, 14 osób gminy Miedźna, ośmiu z gminy Goczałkowice-Zdrój, trzech z gminy Suszec oraz dwóch z gminy Pawłowice.
Wirusa pokonało pięć osób z gminy Pszczyna, pięć z gminy Miedźna oraz dwie z gminy Pawłowice.

Z przykrością przyjęliśmy informacje o śmierci 59-letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

- Dane zestawione przez Sanepid pokazują liczby mniejsze, niż raporty policji. Dane te są uzupełniane, ale nie oddają sytuacji na teraz. Z informacji przekazanych dzisiaj przez Policję wiadomo, że nadzoruje ona 213 osób zakażonych koronawirusem i 615 przebywających w kwarantannie - informuje starosta Barbara Bandoła.

Pozostaje nam być odpowiedzialnymi i stosować zasady DDM, dzięki której chronimy siebie i innych: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie: 3 - 9 października
Tyski sanepid poinformował, że od soboty, 3 października do piątku 9 października w powiecie pszczyńskim potwierdzono 12 nowych zakażeń koronawirusem. 16 osób wliczono do grona ozdrowieńców.


Grafika przedstawia aktualna sytuację epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim, ilość potwierdzonych zakażeń, ozdrowieńców, zgonów i objętych kwarantanną.
Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od pięciu osób z gminy Miedźna, trzech z gminy Pszczyna, trzech z gminy Pawłowice oraz jednej z gminy Suszec.

Wirusa pokonało dziewięć osób z gminy Pszczyna, dwie z gminy Suszec, dwie z gminy Kobiór oraz po jednej z gmin: Goczałkowice-Zdrój, Miedźna i Pawłowice.

Jak podkreśla starosta Barbara Bandoła, dane z sanepidu spływają wolniej i nie oddają sytuacji na teraz. Pszczyńska policja podała, że aktualnie w izolacji (potwierdzone zakażenia) przebywa 64. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1345. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1294. ozdrowieńców. Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej sanepidu objętych jest 71. mieszkańców. Łącznie w kwarantannie przebywa w naszym powiecie 200 osób (wg danych Policji).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raport: 28 września - 2 października

Tyski sanepid poinformował, że od poniedziałku wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego potwierdzono 12 kolejnych zakażeń, przybyło troje ozdrowieńców i dwie osoby zmarły.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 2 października, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u sześciu osób z gminy Pszczyna, pięciu z gminy Miedźna i jednej z gminy Kobiór. Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Suszec i dwie z gminy Miedźna.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarli: 74-letni mężczyzna z gminy Pszczyna oraz 69-letni mieszkaniec gminy Suszec. Bliskim zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1333 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1278. ozdrowieńców. Kwarantanną domową objętych jest 67 mieszkańców powiatu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 28 września

Nowe zakażenia, brak ozdrowieńców

Służby sanitarne poinformowały, że w ostatniej dobie potwierdzono dwa kolejne zakażenia koronawirusem w powiecie pszczyńskim. Od tej pory raporty będą zamieszczane raz w tygodniu - w każdy piątek.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 28 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od jednej osoby z gminy Pszczyna i jednej z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1323 mieszkańców powiatu. Od soboty nie zmieniła się liczba ozdrowieńców - to nadal 1275 osób.

- Uwzględniając Państwa sugestie, podjęłam decyzję o zamieszczaniu raportów raz w tygodniu. Od tej pory w każdy piątek będę informować o liczbie zakażonych oraz podawać, jak sytuacja epidemiologiczna zmieniała się w ciągu ostatnich dni. Mam nadzieję, że będą to dobre informacje. Aby tak było, stosujmy się do zaleceń zachowujmy dystans, nośmy maseczki oraz myjmy i dezynfekujmy ręce - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 27 września

Dwa zakażenia i brak nowych ozdrowieńców

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego potwierdzono dwa kolejne zakażenia.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 27 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dwóch osób z gminy Pszczyna. W raporcie z ostatniej doby brak jest informacji o kolejnych ozdrowieńcach z naszego powiatu.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1321 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1275. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 52 mieszkańców powiatu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 26 września

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim

Tyski sanepid przekazał informację, że w ostatniej dobie w powiecie pszczyńskim liczba zakażeń wzrosła o trzy. Jedna osoba z gminy Miedźna pokonała wirusa.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 26 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyna i jednej z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1319 mieszkańców powiatu. Mamy również 1275. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 47 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje z dnia 25 września

Trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Tyski Sanepid poinformował, że w ostatniej dobie potwierdzono trzy kolejne zakażenia na terenie powiatu pszczyńskiego. Przybyło także dwoje ozdrowieńców.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 25 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dwóch osób z gminy Pszczyna i jednej z gminy Goczałkowice-Zdrój. Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pszczyna i jedna z gminy Suszec.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1316 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy już także 1274 ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej decyzją administracyjną służb sanitarnych przebywa 45 mieszkańców.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 24 września

Trzy zakażenia i zgon

Zmarł kolejny mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. W ostatniej dobie potwierdzono także trzy kolejne zakażenia koronawirusem.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 24 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Jak podaje wojewódzki sanepid, w szpitalu w Raciborzu zmarł 85-letni mieszkaniec naszego powiatu. Bliskim zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Służby sanitarne poinformowały, że w ostatniej dobie potwierdzono trzy kolejne zakażenia w powiecie pszczyńskim (jedna osoba z gminy Suszec oraz dwie osoby z gminy Miedźna).

Od początku pandemii zakażonych zostało 1313 mieszkańców powiatu. Nie zmieniła się liczba ozdrowieńców - to nadal 1272 osoby.

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 45 mieszkańców.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 23 września

Jedno zakażenie i brak nowych ozdrowieńców

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego potwierdzono jedno zakażenie.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 23 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od mieszkańca gminy Pszczyna. W raporcie z ostatniej doby brak jest informacji o kolejnych ozdrowieńcach z naszego powiatu.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1310 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1272. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 36 mieszkańców powiatu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 22 września

Ośmioro ozdrowieńców i kolejne zakażenie

W ciągu ostatniej doby przybyło ośmioro ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zakażenie.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 22 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Tyski sanepid poinformował, że walkę z wirusem wygrały trzy osoby z gminy Pawłowice, trzy z gminy Suszec, jedna z gminy Miedźna i jedna z gminy Pszczyna.

Odnotowano także kolejne zakażenie u jednego mieszkańca gminy Pszczyna.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1309 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy już także 1272. ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej decyzją administracyjną służb sanitarnych przebywają 33 osoby.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 21 września

Tylu samo ozdrowieńców, co kolejnych zakażonych

W ciągu ostatniej doby przybyło dwoje ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od tylu samo mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 21 września, w tym liczbę zakażonych, ozdrowieńców, zgonów, pozostających w kwarantannie i pod nadzorem
Tyski sanepid poinformował, że wirusa pokonały dwie osoby z gminy Miedźna, a zakażenie stwierdzono u takiej samej liczby osób z gminy Pszczyna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1308 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1264. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 39 mieszkańców naszego powiatu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 20 września

Jedno zakażenie i dwoje ozdrowieńców

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie potwierdzono zakażenie u mieszkańca gminy Pawłowice. Do grona ozdrowieńców dołączyły dwie osoby (z gminy Pszczyna oraz Miedźna).


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 19 września w tym liczbę zakażonych ozdrowieńców zgonów pozostających w kwarantannie
Od początku pandemii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 1306. mieszkańców naszego powiatu. Do grona ozdrowieńców wliczono już 1264 osoby.

Aktualnie w kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych przebywa 34 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 19 września

Dwóch ozdrowieńców, brak nowych zakażeń
W sobotę odnotowano rekord zakażeń koronawirusem na terenie Polski. W powiecie pszczyńskim nie wzrosła liczba potwierdzonych przypadków.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 19 września w tym liczbę zakażonych ozdrowieńców zgonów pozostających w kwarantannie
Tyski sanepid poinformował o dwóch ozdrowieńcach - to mieszkańcy gminy Pszczyna.

Nie zmieniła się liczba potwierdzonych zakażeń od początku pandemii - koronawirusa stwierdzono u 1305. mieszkańców naszego powiatu. Do grona ozdrowieńców wliczono już 1262 osoby.

Aktualnie w kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych przebywa 35 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 18 września

Trzy zgony i dwa zakażenia

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach poinformowała o zgonach trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W ostatniej dobie potwierdzono dwa kolejne zakażenia koronawirusem.


Grafika przedstawiająca sytuacje epidemiologiczną w powiecie na dzień 18 września w tym liczbę zakażonych ozdrowieńców zgonów pozostających w kwarantannie
Jak podaje wojewódzki sanepid, w szpitalu w Tychach zmarli: 79 i 81-letni mężczyźni z powiatu pszczyńskiego, natomiast w szpitalu w Bytomiu zmarła 87-letnia kobieta również z naszego powiatu. To mieszkańcy gmin Kobiór (dwie osoby) oraz Goczałkowice-Zdrój. Bliskim zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia.

Służby sanitarne poinformowały, że w ostatniej dobie potwierdzono dwa kolejne zakażenia w powiecie pszczyńskim (osoba z gminy Miedźna oraz osoba z gminy Suszec). Od początku pandemii zakażonych zostało 1305 mieszkańców powiatu. W ostatniej dobie nie zmieniła się liczba ozdrowieńców - to nadal 1260 osób.

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 41 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 17 września

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim

Tyski sanepid przekazał informację, że w ostatniej dobie w powiecie pszczyńskim liczba zakażeń wzrosła o trzy. Jedna osoba z gminy Pszczyna pokonała wirusa.


Grafika na szarym tle przedstawiająca liczbę osób pozostających w kwarantannie, zakażonych, ozdrowieńców oraz liczbę zgonów, stan na 17 września 2020 roku
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pawłowice, jednej z gminy Pszczyna i jednej z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1303 mieszkańców powiatu. Mamy również 1260. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 39 mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 16 września

Czworo ozdrowieńców i jedno zakażenie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie do grona ozdrowieńców dołączyło czterech mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej osoby.


Grafika na szarym tle przedstawiająca liczbę osób pozostających w kwarantannie, zakażonych, ozdrowieńców oraz liczbe zgonów stan na 16 września 2020 roku
Trzy osoby z gminy Miedźna i jedna z gminy Suszec - to kolejni ozdrowieńcy w powiecie pszczyńskim. Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od mieszkańca gminy Pszczyna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1300 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1259. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 34. mieszkańców naszego powiatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 15 września

Dwoje ozdrowieńców i tylko jedno zakażenie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie dwoje mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zachorowanie na koronawirusa.


Grafika na szarym tle przedstawia dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim (15 września, godz. 10.30). Według danych PSSE w Tychach mamy: 1299 potwierdzonych zakażeń, 1255 ozdrowieńców, 16 zgonów, 34 osoby objęte kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej Sanepidu oraz dwie osoby objęte nadzorem epidemiologicznym.
Dwie osoby z gminy Pszczyna pokonały koronawirusa. Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1299 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1255. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 34. mieszkańców naszego powiatu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 14 września

Kolejny dzień bez nowych zakażeń w powiecie

Służby sanitarne w ostatniej dobie nie potwierdziły nowych zakażeń na terenie naszego powiatu. Nie wzrosła także liczba ozdrowieńców.


14.09.
W raporcie z ostatniej doby brak jest informacji o kolejnych zakażonych i ozdrowieńcach z naszego powiatu.

Od początku pandemii dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 1298 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, z czego 1253. wliczono do grona ozdrowieńców.

Aktualnie decyzją administracyjną służb sanitarnych w kwarantannie pozostaje 35 mieszkańców powiatu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 13 września

Brak nowych zakażeń i dwoje ozdrowieńców

W niedzielnym raporcie dotyczącym sytuacji epidemiologicznej same dobre wiadomości. Brak nowych zakażeń i przybywa ozdrowieńców.


13.09.
W ciągu ostatniej doby dwie osoby z naszego powiatu pokonały wirusa: jedna z gminy Pszczyna oraz jedna z gminy Kobiór.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1298 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1253. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 35 mieszkańców naszego powiatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 12 września

Mamy 1251 ozdrowieńców w powiecie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie 15. mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także trzy zachorowania na koronawirusa.


12.09.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: cztery osoby z gminy Pszczyna, jedna z gminy Miedźna, jedna z gminy Pawłowice, jedna z gminy Suszec i osiem z gminy Kobiór.

Dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od jednej osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój i dwóch osób z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1298 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1251. ozdrowieńców. Kwarantanną domową objętych jest 45. mieszkańców naszego powiatu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 11 września

Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie

W dzisiejszym raporcie dotyczącym sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, tyski sanepid informuje o dwóch zakażeniach i jednym ozdrowieńcu z gminy Suszec.


11.09.
Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od jednej osoby z gminy Miedźna i jednej z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1295 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1236. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 141 mieszkańców naszego powiatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 10 września

Troje ozdrowieńców i brak nowych zakażeń

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie nie odnotowano żadnych nowych zakażeń. Do grona ozdrowieńców dołączyło troje mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


10.09.
Walkę z wirusem wygrały: dwie osoby z gminy Miedźna i jedna z gminy Kobiór.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1293 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1235. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 140 osób.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 9 września

Brak nowych zakażeń, brak ozdrowieńców, dwa zgony

Tyski sanepid przekazał w środę bardzo przykre informacje - zmarły dwie zakażone koronawirusem mieszkanki powiatu pszczyńskiego.


Grafika 9.09
Z przykrością przyjęliśmy informację o tym, że w szpitalu w Tychach zmarły dwie kobiety: 58-letnia mieszkanka gminy Pszczyna oraz 86-letnia mieszkanka gminy Kobiór. Bliskim zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia.

Służby sanitarne w ostatniej dobie nie potwierdziły nowych zakażeń na terenie naszego powiatu. Nie wzrosła także liczba ozdrowieńców.

Od początku pandemii dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 1293. mieszkańców powiatu pszczyńskiego, z czego 1232. wliczono do grona ozdrowieńców. Aktualnie decyzją administracyjną służb sanitarnych w kwarantannie pozostaje 147. mieszkańców naszego powiatu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 8 września

Czworo ozdrowieńców i tylko jedno zakażenie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie czworo mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zachorowanie na koronawirusa u mieszkańca gminy Miedźna.


8.09.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pawłowice, jedna z gminy Pszczyna, jedna z gminy Kobiór i jedna z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1293 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1232. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 151. mieszkańców naszego powiatu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 7 września

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło czworo ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zakażenie.


7.09.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pawłowice, jedna z gminy Pszczyna, jedna z gminy Kobiór i jedna z gminy Miedźna.

Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1292 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1230. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 151. mieszkańców naszego powiatu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 6 września

18. kolejnych ozdrowieńców i tylko jedno zakażenie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie 18. mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zachorowanie na koronawirusa.


6.09.
Walkę z wirusem wygrało: sześć osób z gminy Pszczyna, jedna osoba z gminy Goczałkowice-Zdrój, dwie osoby z gminy Miedźna, cztery osoby z gminy Pawłowice, cztery osoby z gminy Suszec i jedna osoba z gminy Kobiór.

Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1291 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1226. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 153. mieszkańców naszego powiatu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 5 września

27. ozdrowieńców i brak nowych zakażeń

W tym tygodniu po raz drugi mamy dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie 27. mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców.


5.09.
Walkę z wirusem wygrały: dwie osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Miedźna, jedna z gminy Pawłowice i 22. osoby z gminy Kobiór.

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci 69-letniej mieszkanki gminy Pawłowice. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1290 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Walkę z wirusem pokonało już 1208. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 146 osób.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 4 września

14. kolejnych ozdrowieńców i tylko jedno zakażenie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie 14. mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zachorowanie na koronawirusa.


4.09.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: cztery osoby z gminy Pszczyna, jedna z gminy Goczałkowice-Zdrój, jedna z gminy Miedźna, dwie z gminy Pawłowice, cztery z gminy Suszec i dwie z gminy Kobiór.

Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Pszczyna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1290 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1181. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 157. mieszkańców naszego powiatu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 3 września

Przybywa ozdrowieńców w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło dziewięcioro ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zakażenie i kolejny zgon.


3.09.
Walkę z wirusem wygrały: trzy osoby z gminy Pszczyna, jedna osoba z gminy Goczałkowice-Zdrój, dwie osoby z gminy Pawłowice, jedna osoba z gminy Suszec i dwie osoby z gminy Miedźna.

Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Pawłowice.

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci 75-letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego. Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, kobieta zmarła w szpitalu w Tychach. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1289 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Walkę z wirusem pokonało już 1167 ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 204 osób.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 2 września

Brak nowych zakażeń

Po niemal dwóch miesiącach, w powiecie pszczyńskim mamy dzień bez nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.


Grafika 2.09
Ostatnią dobę bez wzrostu zachorowań w powiecie pszczyńskim tyski sanepid odnotował 5 lipca.

Do grona ozdrowieńców wliczono pięcioro mieszkańców naszego powiatu: dwie osoby z gminy Miedźna, jedną osobę z gminy Pawłowice oraz dwie osoby z gminy Kobiór.

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o śmierci 84-letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego. Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, kobieta zmarła w szpitalu w Tychach. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1288 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Walkę z wirusem pokonało już 1158 ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 218 osób.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 1 września

Pięcioro ozdrowieńców, trzy zakażenia i zgon

Służby sanitarne poinformowały, że w powiecie pszczyńskim przybyło pięcioro ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa dały próbki pobrane od trzech osób. Niestety, zmarła mieszkanka gminy Kobiór.


1.09.
Kolejni ozdrowieńcy to cztery osoby z gminy Pszczyna i jedna z gminy Kobiór.

W ostatniej dobie potwierdzono zakażenia u trzech osób z gminy Pszczyna.

Z przykrością przyjęliśmy informację o tym, że w szpitalu w Tychach zmarła 89-letnia mieszkanka gminy Kobiór. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1288 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1153. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 219 osób.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 31 sierpnia

Tyle samo nowych ozdrowieńców i kolejnych zakażeń

W ciągu ostatniej doby przybyło troje ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane także od trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


31.08.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pszczyna i jedna z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna, jednej z gminy Miedźna oraz jednej z gminy Kobiór.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1285 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1148. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 230. mieszkańców naszego powiatu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 30 sierpnia

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło pięcioro ozdrowieńców. Potwierdzono także jedno zakażenie.


30.08.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pawłowice, jedna z gminy Kobiór i dwie z gminy Miedźna.

Dodatni wynik badania dała próbka pobrana od jednego mieszkańca gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1282 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1145. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 231. mieszkańców naszego powiatu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 29 sierpnia

Troje nowych ozdrowieńców i tyle samo zakażonych

W ciągu ostatniej doby przybyło troje ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane także od trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


29.08.
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pszczyna i jedna osoba z gminy Kobiór.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pawłowice oraz jednej osoby z gminy Kobiór.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1280 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 1140. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 237. mieszkańców naszego powiatu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 28 sierpnia

Przybywa ozdrowieńców w powiecie

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie do grona ozdrowieńców zaliczono dziewięcioro mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Potwierdzono także zakażenie u jednej osoby z gminy Miedźna.


28.08.
Walkę z wirusem wygrały cztery osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Miedźna oraz trzy z gminy Kobiór.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1277 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1137. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 210 osób.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 27 sierpnia

Dziewięcioro ozdrowieńców i dwa kolejne zakażenia

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie dziewięcioro mieszkańców powiatu pszczyńskiego dołączyło do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także kolejne dwa zachorowania na koronawirusa.


Grafika 27.08
Walkę z wirusem wygrały trzy osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Suszec i po jednej z gmin: Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Pawłowice i Kobiór.

Dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od osób z gmin Miedźna i Suszec.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1276 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1128. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 240 osób.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 26 sierpnia

Pięć kolejnych zakażeń

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego potwierdzono pięć kolejnych zakażeń.


Grafika 26.08
Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od dwóch mieszkańców gminy Pszczyna, mieszkańca gminy Miedźna, mieszkańca gminy Pawłowice oraz mieszkańca Kobióra.

W raporcie z ostatniej doby brak jest informacji o kolejnych ozdrowieńcach z naszego powiatu.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1274 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1119. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objęte są 244 osoby.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 25 sierpnia

Sześcioro ozdrowieńców i cztery kolejne zakażenia

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie do grona ozdrowieńców zaliczono sześcioro mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Potwierdzono także cztery kolejne zakażenia.

Grafika 25.08
Ozdrowieńcy to mieszkańcy gmin: Pszczyna (pięć osób) i Suszec (jedna osoba).

Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od dwóch mieszkańców gminy Pszczyna, mieszkańca gminy Pawłowice oraz mieszkańca Kobióra.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1269 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1119. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objęte są 254 osoby.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 24 sierpnia

15. ozdrowieńców i cztery kolejne zakażenia

Tyski sanepid poinformował, że w ciągu ostatniej dobry 15 mieszkańców powiatu pszczyńskiego wliczono do grona ozdrowieńców. Potwierdzono także cztery nowe zakażenia.


grafika 24.08

Ozdrowieńcy to siedem osób z gminy Pszczyna, sześć osób z gminy Miedźna, jedna osoba z gminy Pawłowice oraz jedna osoba z gminy Suszec.

Dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa dały próbki pobrane od jednej osoby z gminy Pszczyna oraz trzech osób z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1265 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1113. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objęte są 282 osoby.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 23 sierpnia

10. ozdrowieńców, jedno zakażenie i zgon

Służby sanitarne poinformowały w niedzielę, że w powiecie pszczyńskim przybyło 10. ozdrowieńców, a dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa dała próbka pobrana od jednego mieszkańca. Niestety, zmarła mieszkanka gminy Miedźna.


grafika 23.08
Kolejni ozdrowieńcy to cztery osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Miedźna, dwie z gminy Pawłowice, jedna z gminy Suszec i jedna z Kobióra.

W ostatniej dobie potwierdzono zakażenie u mieszkańca gminy Pszczyna.

Z przykrością przyjęliśmy informację o tym, że w szpitalu w Tychach zmarła 61-letnia mieszkanka gminy Miedźna. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1261 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1098. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 307 osób.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 22 sierpnia

Aż 25. ozdrowieńców i cztery kolejne zakażenia

W ostatniej dobie do grona ozdrowieńców dołączyło 25. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Sanepid poinformował o czterech kolejnych zakażeniach oraz śmierci 90-letniej kobiety z Kobióra.

Grafika 22.08
Walkę z wirusem wygrało 12 osób z gminy Pszczyna, jedna osoba z Goczałkowic-Zdroju, pięć z gminy Miedźna, dwie z gminy Pawłowice oraz pięć z gminy Suszec.

Dodatnie wyniki badań wykazano w próbkach pobranych od dwóch osób z gminy Pawłowice, jednej z Goczałkowic-Zdroju oraz jednej z Kobióra.

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci 90-letniej kobiety z Kobióra. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 21 sierpnia

Sześcioro ozdrowieńców, cztery kolejne zakażenia

W dzisiejszym raporcie dotyczącym sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, tyski sanepid informuje o sześciorgu ozdrowieńcach i czterech kolejnych zakażeniach


Grafika 21.08
Walkę z wirusem wygrały trzy osoby z gminy Pszczyna, jedna z gminy Pawłowice oraz dwie z gminy Suszec.

Dodatnie wyniki badań na obecność koronawirusa wykazano w próbkach pobranych od dwóch mieszkańców gminy Pszczyna, mieszkańca gminy Pawłowice oraz mieszkańca gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1256 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1063. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 326 osób.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 20 sierpnia

12. ozdrowieńców i dwa kolejne zakażenia

W dzisiejszym raporcie dotyczącym sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, tyski sanepid informuje o 12. ozdrowieńcach i dwóch kolejnych zakażeniach.


grafika 20.08
Walkę z wirusem wygrały trzy osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Miedźna, cztery z gminy Pawłowice oraz trzy z gminy Suszec.

Dodatnie wyniki badań na obecność koronawirusa wykazano w próbkach pobranych od mieszkańca gminy Pszczyna oraz mieszkańca gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1252 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1057. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objętych jest 348 osób


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 19 sierpnia

46 kolejnych zakażeń i 17. ozdrowieńców

Tyski sanepid poinformował, że w ostatniej dobie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym powiecie wzrosła o 46. Większość z nich ma związek z domem seniora w Kobiórze.


Grafika 19.08
W ostatniej dobie potwierdzono 36 nowych zakażeń w Kobiórze, pięć w gminie Miedźna, dwa w gminie Suszec i po jednym w gminach: Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice.

Niestety, zmarła 87-letnia mieszkanka domu seniora w Kobiórze. Miała choroby współistniejące. Bliskim zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia.

Sanepid ma dla nas także dobre informacje - do grona ozdrowieńców dołączyło 17. mieszkańców powiatu pszczyńskiego (osiem osób z gminy Pszczyna, cztery z gminy Miedźna, cztery z gminy Suszec oraz jedna z Goczałkowic-Zdroju).

Liczba wszystkich potwierdzonych zakażeń wzrosła do 1250. Mamy także 1045. ozdrowieńców.

Aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objęte są 362 osoby.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 18 sierpnia

11. ozdrowieńców, pięć kolejnych zakażeń

Tyski Sanepid poinformował o śmierci zakażonego koronawirusem 87-letniego mężczyzny. Był mieszkańcem gminy Pszczyna.


Grafika 18.08
Z informacji podanych na stronie tyskiego sanepidu wynika, że w ostatniej dobie o 11 wzrosła liczba ozdrowieńców. Walkę z wirusem wygrało sześć osób z gminy Pszczyna oraz pięć osób z gminy Miedźna. Odnotowano także pięć kolejnych zakażeń wśród mieszkańców gmin Pszczyna (trzy osoby), Pawłowice (jedna osoba) oraz Kobiór (jedna osoba).

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci zakażonego koronawirusem 87-letniego mieszkańca gminy Pszczyna. Bliskim zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1204 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy już także 1028 ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej decyzją administracyjną służb sanitarnych przebywa 356 osób.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 17 sierpnia

Siedem zakażeń, sześciu ozdrowieńców

Tyski Sanepid poinformował, że w ostatniej dobie potwierdzonych zostało siedem kolejnych zakażeń na terenie powiatu pszczyńskiego. Przybyło także sześcioro ozdrowieńców.


Grafika 17.08
Dodatnie wyniki dały próbki pobrane od czworga mieszkańców gminy Pszczyna, dwóch z gminy Miedźna oraz jednej osoby z Kobióra.

Do grona ozdrowieńców dołączyło pięć osób z gminy Pawłowice oraz jedna z gminy Pszczyna.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 1199 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy już także 1017 ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej decyzją administracyjną służb sanitarnych przebywają 353 osoby.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 16 sierpnia

Rośnie liczba ozdrowieńców

Służby sanitarne poinformowały, że w ostatniej dobie siedmioro mieszkańców powiatu pszczyńskiego wliczono do grona ozdrowieńców. Potwierdzono również trzy kolejne zakażenia.


Raport 16.08

Walkę z wirusem wygrały cztery osoby z gminy Pszczyna, jedna z Goczałkowic-Zdroju i dwie z gminy Miedźna.

Z kolei dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od jednej osoby z gminy Pawłowice i dwóch z gminy Suszec.

Liczba potwierdzonych zakażeń od początku pandemii wynosi w naszym powiecie 1192, ale już 1011 osób to ozdrowieńcy.

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych objęte są 362 osoby.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 15 sierpnia

Czterech ozdrowieńców, dwa nowe zakażenia

W ostatniej dobie tyski sanepid odnotował w naszym powiecie dwa razy więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń.


Grafika 14.08
Walkę z wirusem wygrały cztery osoby - po jednej z gmin: Pszczyna, Miedźna, Suszec i Kobiór.

Dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa dały próbki pobrane od dwóch osób z gminy Pszczyna.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1189. mieszkańców powiatu pszczyńskiego, ale mamy już 1004. ozdrowieńców.

W kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych przebywają 363 osoby.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 14 sierpnia

Kolejne zakażenia w powiecie

Tyski sanepid poinformował o kolejnych potwierdzonych zakażeniach na terenie powiatu pszczyńskiego. Dodatnie wyniki dały próbki pobrane od 18 mieszkańców. Jest też sześciu kolejnych ozdrowieńców.


Grafika 14.08
W ostatniej dobie zakażenie potwierdzono u sześciu osób z gminy Pszczyna, jednej z Goczałkowic-Zdroju, jednej z gminy Pawłowice, jednej z gminy Suszec oraz dziewięciu z gminy Kobiór.

Walkę z wirusem wygrały trzy osoby z gminy Pszczyna, jedna z Goczałkowic-Zdroju oraz dwie z gminy Miedźna.

Od początku pandemii w powiecie pszczyńskim potwierdzono 1187 zakażeń. Mamy już 1000 ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych przebywa 357 osób

————————————————----------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 13 sierpnia

Siedem zakażeń i sześciu ozdrowieńców

Tyski Sanepid poinformował, że w ostatniej dobie w powiecie pszczyńskim liczba zakażeń wzrosła o siedem. Do Grina ozdrowieńców wliczono sześć osób.


Grafika 13.08
Nowe zakażenia potwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyna, jednej osoby z gminy Miedźna, dwóch osób z gminy Pawłowice oraz dwóch osób z gminy Suszec.

Walkę z wirusem wygrali dwaj mieszkańcy gminy Pszczyna, jedna osoba z Goczałkowic-Zdroju oraz trzy osoby z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1169 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 994 ozdrowieńców.

W kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej sanepidu przebywają 353 osoby.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 12 sierpnia

Dwa razy więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

W ostatniej dobie dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa dały próbki pobrane od sześciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Tyski Sanepid poinformował także o 12 kolejnych ozdrowieńcach.


Grafika 12.08
Nowe zakażenia potwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyna, dwóch z gminy Miedźna, jednej osoby z gminy Pawłowice oraz jednej z gminy Suszec.

Z informacji zamieszczonych na stronie tyskiego Sanepidu wynika także, że aż 12 mieszkańców powiatu zaliczono do grona ozdrowieńców (pięć osób z gminy Pszczyna, dwie z Goczałkowic-Zdroju, dwie z gminy Miedźna oraz trzy z gminy Pawłowice).

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 1162 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, ale 988 osób jest w gronie ozdrowieńców.

Aktualnie w kwarantannie domowej przebywa 357 mieszkańców.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z 11 sierpnia

Przybywa ozdrowieńców, ale także zakażonych

W ciągu ostatniej doby przybyło siedmiu ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od czterech mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


plakat
Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: trzy osoby z gminy Pszczyna, trzy osoby z gminy Miedźna oraz jedna osoba z gminy Pawłowice.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Kobiór, jednej osoby z gminy Miedźna i dwóch osób z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1156. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 976. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 366. mieszkańców naszego powiatu.

11.08.

(źródło: PSSE Tychy)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja z dnia 10 sierpnia

Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło 11. ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pszczyna, trzy osoby z gminy Miedźna, cztery osoby z gminy Pawłowice i dwie osoby z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna i jednej z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1152. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 969. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 377. mieszkańców naszego powiatu.

10.08.


Informacja z dnia 9 sierpnia

Pięć kolejnych zakażeń w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od pięciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także dwóch ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyny, dwóch osób z gminy Miedźna oraz jednej osoby z gminy Suszec.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Miedźna i jedna z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1150. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 958. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 369. mieszkańców naszego powiatu.

9.08.


Informacja z dnia 8 sierpnia

10. ozdrowieńców i siedem nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby przybyło 10. ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od siedmiu mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: trzy osoby z gminy Pszczyna, jedna osoba z gminy Goczałkowice-Zdrój, trzy osoby z gminy Miedźna, jedna osoba z gminy Pawłowice i dwie osoby z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u trzech osób z gminy Pszczyna, dwóch osób z gminy Miedźna oraz dwóch osób z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1145. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 956. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 380. mieszkańców naszego powiatu.

8.08.


Informacja z dnia 7 sierpnia

14. kolejnych zakażeń w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 14. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także siedmiu ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dziewięciu osób z gminy Pszczyna, czterech osób z gminy Suszec oraz jednej osoby z gminy Pawłowice.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pszczyna, dwie osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój i cztery osoby z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1138. mieszkańców powiatu. Mamy również 946. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 392. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

7.08.


Informacja z dnia 6 sierpnia

Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Dwie osoby z gminy Pszczyna pokonały wirusa.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyna i jednej osoby z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1124. mieszkańców powiatu. Mamy również 939. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 379. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

6.08.


Informacja z dnia 5 sierpnia

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od czterech mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Jedna osoba z gminy Pawłowice pokonała wirusa.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pawłowice, jednej osoby z gminy Pszczyna i jednej osoby z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1121. mieszkańców powiatu. Mamy również 937. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 387. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

5.08.


Informacja z dnia 4 sierpnia

Siedmiu ozdrowieńców i trzy zakażenia

W ciągu ostatniej doby przybyło siedmiu ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od trzech mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: trzy osoby z gminy Pszczyna, dwie osoby z gminy Miedźna, jedna osoba z gminy Pawłowice i jedna osoba z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna oraz dwóch osób z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1117. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 936. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 379. mieszkańców naszego powiatu.

4.08.


Informacja z dnia 3 sierpnia

22. kolejne zakażenia w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 22. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Dwie osoby z gminy Suszec pokonały wirusa.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u ośmiu osób z gminy Pszczyna, pięciu osób z gminy Miedźna, pięciu osób z gminy Pawłowice, dwóch osób z gminy Suszec, jednej osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój oraz jednej z gminy Kobiór.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1114. mieszkańców powiatu. Mamy również 929. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 390. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

3.08.


Informacja z dnia 2 sierpnia

Kolejne zakażenia w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dziewięciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także dwóch ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u pięciu osób z gminy Pszczyny, trzech osób z gminy Miedźna oraz jednej osoby z gminy Kobiór.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pszczyna i jedna z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1092. mieszkańców powiatu. Mamy również 927. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 320. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

2.08.


Informacja z dnia 1 sierpnia

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 13. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także ośmiu ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u siedmiu osób z gminy Pszczyna, trzech osób z gminy Miedźna, dwóch osób z gminy Pawłowice oraz jednej osoby z gminy Suszec.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: cztery osoby z gminy Pawłowice oraz cztery osoby z gminy Suszec.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Chorzowie zmarł mieszkaniec gminy Suszec. Bliskim zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1083. mieszkańców powiatu. Mamy również 925. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 319. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

1.08.


Informacja z dnia 31 lipca

14 kolejnych zakażeń

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 14. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Nie odnotowano żadnych nowych ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u pięciu osób z gminy Pszczyna, czterech osób z gminy Suszec, trzech osób z gminy Goczałkowice-Zdrój, jednej osoby z gminy Pawłowice i jednej z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1070. mieszkańców powiatu. Mamy również 917. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 301. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

31.07.


Informacja z dnia 30 lipca

Zwiększa się liczba zakażonych mieszkańców

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 22. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także pięciu ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 12. osób z gminy Miedźna, sześciu osób z gminy Pszczyna, trzech osób z gminy Pawłowice oraz jednej osoby z gminy Suszec.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: trzy osoby z gminy Pszczyna, jedna osoba z gminy Miedźna i jedna z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1056. mieszkańców powiatu. Mamy również 917. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 266. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

30.07.


Informacja z dnia 29 lipca

Dziewięć zakażeń i siedmiu ozdrowieńców

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dziewięciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także siedmiu ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u trzech osób z gminy Pszczyna, trzech osób z gminy Pawłowice, dwóch osób z gminy Suszec oraz jednej osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pszczyna, dwie osoby z gminy Suszec oraz trzy osoby z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1037. mieszkańców powiatu. Mamy również 912. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 261. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

29.07.


Informacja z dnia 28 lipca

19 kolejnych zakażeń w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 19. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także trzech ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13. osób z gminy Pszczyna, czterech osób z gminy Pawłowice, jednej osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój oraz jednej osoby z gminy Miedźna.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pszczyna oraz dwie osoby z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1028. mieszkańców powiatu. Mamy również 905. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 232. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

28.07.


Informacja z dnia 27 lipca

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od ośmiu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także dwóch ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna oraz siedmiu osób z gminy Miedźna.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Miedźna oraz jedna z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1009. mieszkańców powiatu. Mamy również 902. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 178. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

27.07.


Informacja z dnia 26 lipca

Dziewięć kolejnych zakażeń w powiecie

W ciągu ostatniej doby, dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dziewięciu mieszkańców naszego powiatu. Nie odnotowano żadnych nowych ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna, jednej osoby z gminy Pawłowice, trzech osób z gminy Suszec oraz czterech osób z gminy Miedźna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 1001. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 900. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 177. mieszkańców naszego powiatu.

26.07.


Informacja z dnia 25 lipca

Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło ośmiu ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od sześciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Miedźna, dwie osoby z gminy Pszczyna, dwie z gminy Suszec oraz trzy z gminy Pawłowice.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Miedźna, jednej osoby z gminy Goczałkowice-Zdrój oraz czterech osób z gminy Pszczyna.

Od początku pandemii zakażonych zostało 992. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 900. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 156. mieszkańców naszego powiatu.

25.07.


Informacja z dnia 24 lipca

Przybywa ozdrowieńców w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło 14. ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od pięciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Miedźna, jedna osoba z gminy Kobiór, dwie osoby z gminy Pszczyna, pięć osób z gminy Pawłowice oraz pięć osób z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna, jednej osoby z gminy Pawłowice, jednej osoby z gminy Suszec oraz dwóch osób z gminy Goczałkowice-Zdrój

Od początku pandemii zakażonych zostało 986. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 892. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 141. mieszkańców naszego powiatu.

24.07.


Informacja z dnia 23 lipca

Aż 31. kolejnych ozdrowieńców

W ciągu ostatniej doby przybyło 31. ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: 10 osób z gminy Pszczyna, dziewięć osób z gminy Suszec, osiem osób z gminy Pawłowice, trzy osoby z gminy Miedźna oraz jedna osoba z gminy Goczałkowice-Zdrój.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna oraz jednej z gminy Goczałkowice-Zdrój.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarł 65-letni mieszkaniec Wisły Małej. Bliskim zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażonych zostało 981. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 878. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 136. mieszkańców naszego powiatu.

23.07.


Informacja z dnia 22 lipca

Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od czterech mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także trzech ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u trzech osób z gminy Miedźna i jednej osoby z gminy Pawłowice.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: dwie osoby z gminy Pawłowice i jedna osoba z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 979. mieszkańców powiatu. Mamy również 847. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 430. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

22.07.


Informacja z dnia 21 lipca

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim

W ciągu ostatniej doby dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od sześciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Przybyło także czterech ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Suszec, jednej osoby z gminy Miedźna oraz czterech osób z gminy Pszczyna.

Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Pawłowice oraz trzy osoby z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 975. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 844. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 424. mieszkańców naszego powiatu.

21.07.


Informacja z dnia 20 lipca

12 kolejnych zakażeń w powiecie

W ciągu ostatniej doby, dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od 12. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Nie odnotowano żadnych nowych ozdrowieńców.


Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch osób z gminy Pszczyna, czterech osób z gminy Miedźna, dwóch osób z gminy Suszec oraz czterech osób z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 969. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 840. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 413. mieszkańców naszego powiatu.

20.07.


Informacja z 19 lipca

Dwóch nowych ozdrowieńców i tyle samo zakażonych

W ciągu ostatniej doby przybyło dwóch ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane także od dwóch mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: jedna osoba z gminy Miedźna i jedna z gminy Pawłowice.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Miedźna oraz jednej z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 957. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 840. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 373. mieszkańców naszego powiatu.

19.07.


Informacja z 18 lipca

11. kolejnych ozdrowieńców

W ciągu ostatniej doby przybyło 11. ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od sześciu mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: trzy osoby z gminy Pszczyna, pięć osób z gminy Pawłowice oraz trzy osoby z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Miedźna, trzech osób z gminy Pszczyna oraz dwóch osób z gminy Suszec.

Od początku pandemii zakażonych zostało 955. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 838. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 367. mieszkańców naszego powiatu.

18.07.


Informacja z dnia 17 lipca

Sześć kolejnych osób pokonało wirusa

W ciągu ostatniej doby przybyło sześciu ozdrowieńców, a dodatnie wyniki badań dały próbki pobrane od czterech mieszkańców powiatu pszczyńskiego.


Kolejni mieszkańcy naszego powiatu pokonali wirusa: pięć osób z gminy Pawłowice oraz jedna osoba z gminy Suszec.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej osoby z gminy Pszczyna, jednej z gminy Goczałkowice-Zdrój, jednej z gminy Miedźna oraz jednej z gminy Pawłowice.

Od początku pandemii zakażonych zostało 949. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy również 827. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową objętych jest 349. mieszkańców naszego powia

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.

Zapowiedzi imprez

23
Października