Kolejne ozdrowienia w powiecie

Od wczoraj do grona ozdrowieńców dołączyło 12. mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

29.06.

Wirusa pokonała jedna osoba z gminy Goczałkowice-Zdrój, jedna z gminy Kobiór, dwie z gminy Pszczyna, cztery z gminy Suszec i cztery z gminy Pawłowice. Łącznie w powiecie pszczyńskim mamy już 557. ozdrowieńców.

W ostatniej dobie zakażenie potwierdzono u sześciu mieszkańców powiatu. Koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto w próbkach pobranych od jednej osoby z gminy Pawłowice i pięciu mieszkańców gminy Suszec.

Od początku pandemii służby sanitarne potwierdziły zakażenie u 860. osób z terenu naszego powiatu.

Tak sytuacja epidemiologiczna przedstawia się na terenie poszczególnych gmin:
➡️ gmina Pawłowice - 416 potwierdzonych zakażeń i 284. ozdrowieńców
➡️ gmina Suszec - 228 zakażeń i 128. ozdrowieńców
➡️ gmina Pszczyna - 187 zakażeń i 128. ozdrowieńców
➡️ gmina Miedźna - 16 zakażeń i 9. ozdrowieńców
➡️ gmina Kobiór - 8 zakażeń i 5. ozdrowieńców
➡️ gmina Goczałkowice-Zdrój - 5 zakażeń i 3. ozdrowieńców

Kwarantanną domową objętych jest 961 mieszkańców naszego powiatu.

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.