Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W ciągu ostatniej doby przybyło 42. nowych ozdrowieńców. To mieszkańcy gmin: Pszczyna (pięć osób), Suszec (11 osób) oraz Pawłowice (26 osób). Łącznie wirusa pokonało już 524. mieszkańców.

26.06.

Do 26 czerwca (stan na godz.14.00) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach potwierdziła zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 828. osób z terenu powiatu pszczyńskiego.

Od ostatniej podanej informacji liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 25. kolejnych mieszkańców. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od jednej osoby z gminy Miedźna, trzech z gminy Pszczyna, 13. z gminy Pawłowice oraz ośmiu z gminy Suszec.

Tak sytuacja epidemiologiczna przedstawia się na terenie poszczególnych gmin:
- gmina Pawłowice - 399 potwierdzonych zakażeń i 276. ozdrowieńców
- gmina Suszec - 215 zakażeń i 122. ozdrowieńców
- gmina Pszczyna - 185 zakażeń i 114. ozdrowieńców
- gmina Miedźna - 16 zakażeń i 7. ozdrowieńców
- gmina Kobiór - 8 zakażeń i 3. ozdrowieńców
- gmina Goczałkowice-Zdrój - 5 zakażeń i 2. ozdrowieńców

Kwarantanną domową objętych jest 993. mieszkańców naszego powiatu.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.