Najlepszych mechaników motocyklowych szkolą w Pszczynie

W bogatej ofercie kształcenia zawodowego jaką posiada Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie znajduje się zawód mechanika motocyklowego. Klasa jest objęta patronatem Yamaha Motor Europe, oddział w Polsce i jest jedną z czterech klas w całym kraju, która współpracuje z japońskim koncernem produkującym jednoślady. To duże wyróżnienie, ale przede wszystkim kapitalne wsparcie procesu nauczania w zawodzie mechanika motocyklowego.

PZS nr 1

-Fachowców tej specjalności jest zdecydowanie za mało, zwłaszcza po zliberalizowaniu przepisów dotyczących uprawień do prowadzenia lekkich motocykli (do 125 centymetrów sześciennych skoku silnika). Na polskim rynku pojawiło się mnóstwo takich jednośladów. Sprzedaż rośnie, tak jak zapotrzebowanie na naprawy - przekonuje Bartłomiej Bąk, nauczyciel tego prestiżowego zawodu.

Dzięki Yamaha Motor, kadra nauczycielska jest na bieżąco przygotowywana do prowadzenia zajęć a pracownia uzupełniana nowościami technicznymi oraz urządzeniami diagnostycznymi pomocnymi przy obsłudze jednośladów.

Uczniowie pszczyńskiej „Samochodówki” i trzech innych szkół objętych programem, w marcu brali udział w konkursie na Mistrza Mechaniki Motocyklowej Yamaha. Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie Michał Szyszka zajął drugie miejsce. Nagroda w postaci wyjazdu zagranicznego do laboratorium konstrukcyjnego motocykli wyścigowych rozpaliła wyobraźnię i lekką zazdrość uczestników konkursu.

Aktualnie absolwenci klasy motocyklowej „Samochodówki” pracują w autoryzowanych stacjach obsługi Yamaha i innych znanych marek motocyklowych. Jeśli chcesz realizować swoje pasje, rozwijać zainteresowania i wiążesz przyszłość z motocyklami złóż podanie do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1.

(źródło: PZS nr 1 w Pszczynie)

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.