Wiadomości

20 maja 2020

Kolejne wsparcie dla medyków, służb i instytucji

Starostwo Powiatowe w Pszczynie stało się centrum dystrybucji środków ochrony osobistej. W ostatnich dniach maski FFP2 przekazał powiat Anhalt-Bitterfeld. Grupy mieszkanek szyjące maseczki, fartuchy i pościel nie ustają w wysiłkach, by pomóc służbie zdrowia.

Maseczki z powiatu Anhalt-Bitterfeld
- Na przyjaciół z Anhalt-Bitterfeld zawsze możemy liczyć. W ostatnich dniach otrzymaliśmy dwie przesyłki z naszego partnerskiego powiatu, a w nich 1000 maseczek FFP2 oraz cewniki - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W ubiegłym tygodniu oba powiaty rozpoczęły piąty rok partnerstwa.

Fartuchy uszyte przez pracownice SP 2
Do Starostwa Powiatowego w Pszczynie z wielu stron płynie pomoc dla medyków, służb i instytucji. 69 fartuchów ochronnych uszyły pracownice obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie pod czujnym okiem dyrektor Beaty Hellwig. Materiały zakupił powiat pszczyński.

Maseczki uszyte przez grupę z Woli
Mieszkanki grupy z Woli i okolic uszyły kolejną partię maseczek z bawełny zakupionej przez powiat pszczyński. W tym tygodniu przekazały kolejne 400 sztuk.

Maseczki przekazane przez grupę Pomoc dla Szpitali
Także grupa Pomoc dla Szpitali przekazała kolejną partię bawełnianych maseczek - 1030 sztuk. Mieszkanki z grupy szyły także fartuchy i pościel z bawełny przekazanej przez powiat.

- Starostwo Powiatowe w Pszczynie zajmuje się dostarczaniem środków ochrony osobistej do szpitala, izolatorium, domów pomocy społecznej, służb, pieczy zastępczej, domu dziecka, placówek opiekuńczych i innych jednostek. Dziękuję wszystkim mieszkankom, mieszkańcom, przedsiębiorcom za pomoc w zabezpieczeniu medyków, służb i instytucji w czasie epidemii - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od początku epidemii powiat pszczyński rozdysponował kilka tysięcy maseczek, rękawiczek jednorazowych, setki przyłbic, setki litrów płynów dezynfekcyjnych, ponad 100 fartuchów ochronnych oraz ponad 150 kompletów pościeli.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego