Wiadomości

18 maja 2020

PZS nr 2: wybierz szkołę z bogatą ofertą kształcenia

Niebawem rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie oferuje kandydatom szeroką ofertę kształcenia, dając możliwość wyboru jednego spośród siedemnastu kierunków technicznych bądź rozpoczęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym, jak i w Szkole Branżowej I Stopnia.

PZS nr 2
W nowym roku szkolnym placówka uruchomi dwa nowe kierunki kształcenia: technik rachunkowości oraz magazynier - logistyk. Absolwenci, opuszczając mury szkoły, będą gotowi odpowiedzieć na potrzeby nowego rynku pracy. Szkoła posiada nowoczesne pracownie do nauki wybranego zawodu oraz bogatą bazę sportową, która pozwoli na wszechstronny rozwój fizyczny uczniów.

Uczniowie PZS nr 2 odbywają zajęcia praktyczne w wyspecjalizowanych firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Najlepsi z nich mogą szlifować swoje umiejętności podczas stażów zagranicznych.

Niestety, w związku z sytuacją epidemiologiczną, nie możemy zaprosić tegorocznych absolwentów klas ósmych do odwiedzenia szkoły podczas dni otwartych. Jednak wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Nauczyciele pełniący dyżur są do Państwa dyspozycji udzielając wszelkich niezbędnych informacji.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej szkoły pod adresem pzs2pszczyna.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o szczegółach i terminach związanych z rekrutacją. Znajdziecie tam Państwo, także wszelkie informacje dotyczące oferowanych przez szkołę kierunków kształcenia oraz warunków przyjęcia.


plakat
(źródło: PZS nr 2/powiat)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego