Wiadomości

12 lutego 2020

NEXX Goczałkowice gra dalej

9 lutego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas meczu 1/16 Pucharu Polski w Futsalu, NEXX Goczałkowice pokonał pierwszoligowy Profi Sport Wrocław 5-1 (2-0). Kolejnym przeciwnikiem drużyny futsalowców będzie AZS UMCS Lublin.

NEXX Goczałkowice
Gospodarze od początku do końca nadawali ton wydarzeniom. NEXX objął prowadzenie w 5 minucie po uderzeniu Marka Skipioła z rzutu wolnego w długi róg. Na 2-0 podwyższył wynik w 14 minucie Wojciech Dragon, po zagraniu Adama Grygiera, strzelił bardzo mocno i bramkarz wrocławian był bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze powinni prowadzić wyżej, ale po kolejnych strzałach Adama Grygiera i Michała Pruska piłka zatrzymywała się na słupku.

Po zmianie stron przyjezdni wykorzystali chwilę rozprężenia w szeregach drużyny NEXX Goczałkowice i w 22 minucie Michał Wierzbicki po rzucie rożnym z bliska pokonał Łukasza Mrzyka. Jednak to gospodarze stwarzali kolejne sytuacje bramkowe (po uderzeniu Błażeja Grygiera klatką piersiową - gości ponownie uratował słupek), a w 26 minucie fantastycznym strzałem pod poprzeczkę popisał się M. Skipioł i było 3-1. Dwie minuty później grający trener Profi Sportu Bartłomiej Szczecina wziął czas dla swojego zespołu, ale efektem był... czwarty gol dla gospodarzy, bo w 29 minucie z rzutu wolnego, z kilkunastu metrów trafił A. Grygier. Niestety, chwilę później fatalnej kontuzji ręki doznał Mateusz Dragon, który karetką został odwieziony do szpitala. Mateuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do piłki.

W ostatnich minutach wrocławianie postawili wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. W 33 minucie zostali skarceni, bowiem A. Grygier skierował piłkę do opuszczonej bramki z 30 metrów, podwyższając wynik na 5-1. Profi Sport dalej grał z Olehem Vlasikiem w roli lotnego golkipera, lecz futsalowcy NEXX grali uważnie w obronie i nie dopuścili do utraty drugiego gola.

Komplet widzów w hali POSiR mógł oklaskiwać kolejne zwycięstwo w Pucharze Polski. Podczas meczu wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus" prowadzili zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Arka Porwoła z Wisły Wielkiej.

Awans do szesnastki najlepszych drużyn stał się faktem. Przeciwnikiem NEXX Goczałkowice w 1/8 Pucharu Polski będzie kolejny pierwszoligowiec - AZS UMCS Lublin, który wyeliminował ekstraklasową Gwiazdę Ruda Śląska (6-4). Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 19 lutego o godz. 18.00 w hali POSiR.

plakat
(źródło: POSiR)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego