Wiadomości

6 lutego 2020

Za nami 22. Noworoczny Turniej Badmintona

W ubiegły weekend w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się dwudniowy 22. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego.

fot. UKS Plesbad Pszczyna
W noworocznym turnieju wystartowało 132 uczestników. W grupie dorosłych udział wzięło 68 osób a wśród dzieci rywalizację stoczyło 64 młodych graczy. Uroczystego otwarcia imprezy sportowej dokonali starosta pszczyński Barbara Bandoła, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie Maciej Stieber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie Sławomir Kowalski, prezes Pszczyńskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu Arkadiusz Gardiasz oraz prezes UKS Plesbad Pszczyna Anna Hat-Hassa.

W sobotę do rywalizacji przystąpili dorośli. W rozpoczynającym zawody turnieju Masters triumfowali Julia Pławecka wśród kobiet i Robert Czembor wśród mężczyzn. W kategorii amatorów zwyciężyli Angelika Staszik i Paweł Gansiniec. W grupie "Amatorzy raz do roku" najlepsi okazali się Weronika Kubas i Mateusz Janik, a wśród nauczycieli Anna Koczur i Mateusz Janik. Kategorię VIP wygrał Mirosław Duda, a w grze podwójnej triumfowała para - Paweł Pietryja wraz z Wojciechem Wilkoszem.

W niedzielnym turnieju dla dzieci i młodzieży najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się: U9 - Alicja Dubiel i Mateusz Podedworny, U11 - Marietta Biel i Paweł Mędrela, U13 - Agata Kozicka i Brajan Płoszczyca, U15 - Laura Płoszczyca i Sebastian Pinkowicz, U18 - Antonina Marszałek i Wiktor Cierpisz.

Organizatorami 22. Noworocznego Turnieju Badmintona byli: UKS Plesbad Pszczyna, POSiR Pszczyna, MORiS Pszczyna, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie oraz Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

fot. UKS Plesbad Pszczyna, POSiR Pszczyna


(źródło: POSiR Pszczyna)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego