Zimowe zawody Silesia Race w Pszczynie

Już za niespełna miesiąc, 8 lutego w Pszczynie, bez względu na warunki atmosferyczne odbędą się pierwsze zimowe zawody na orientację Silesia Race.

Silesia Race

Baza tegorocznej imprezy Silesia Race została zlokalizowana w Pszczynie. Głównym celem wydarzenia jest promowanie powiatu pszczyńskiego, a także propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców powiatu.

Zimowa odsłona imprezy to szereg rywalizacji przygotowanych dla zawodników, w których można wziąć udział na jednej z kilku tras różniących się od siebie dyscyplinami, dystansem, bądź limitem czasu. Silesia Race to zawody na orientację odbywające się w czterech formułach:
1. sportowa gra miejska na dystansie 10-15 km: osobno kategoria rodzinna i dorosła, nieograniczona liczba osób w zespole, na trasie pojawi się kilka zadań specjalnych,
2. trasy piesze wynoszące 25 km lub 50 km,
3. trasa rowerowa wynosząca 50 km: klasyfikacja solo
4. rajd przygodowy:
- Open: trasa pokonywana jest w zespołach od 2 do 6 osób w dyscyplinach bieg/marsz, rower oraz kajak (niezamarznięty zbiornik wodny), obejmuje zadania specjalne na dystansie ok. 50 km,
- PROFI: trasa pokonywana jest w zespołach 2-osobowych w dyscyplinach bieg/marsz, rower, kajak oraz bieg na orientację na dystansie ok. 100 km.

Szczegółowa charakterystyka tras dostępna na stronie http://www.silesiarace.pl/php/charakterystykatras.php otwiera się w nowym oknie

Uczestnicy zawodów Silesia Race w pakiecie startowym mają przewidziane dwa noclegi w warunkach turystycznych, ciepły posiłek na mecie oraz bufet w bazie zawodów. Dodatkowo uczestnicy mają zapewniony transport przepaków do stref zmian, w przypadku tras rajdów przygodowych.

Organizatorami zimowych zawodów są: stowarzyszenie Silesia Adventure Sport, zrzeszające grupę osób zajmujących się tworzeniem wydarzeń sportowych na terenie województwa śląskiego, powiat pszczyński oraz gmina Pszczyna.

Wstępny harmonogram zawodów Silesia Race:

7 lutego 2020 r. - piątek
20:00 - otwarcie biura zawodów

UWAGA: Istnieje możliwość przyjazdu już w piątek zawodników, którzy startują w sobotę. Należy pamiętać o zabraniu karimat i śpiworów.

8 lutego 2020 r. - sobota
6:30 - otwarcie biura zawodów
7:30 - odprawa techniczna trasy PROFI
8:00 - start trasy PROFI
8:15 - odprawa techniczna trasy pieszej - 50 km
8:30 - start trasy pieszej - 50 km
8:40 - odprawa techniczna trasy rajdu przygodowego - OPEN
9:00 - start rajdu przygodowego - OPEN
9:40 - odprawa techniczna tras: pieszej - 25 km i rowerowej - 50 km
10:00 - start tras: pieszej - 25 km i rowerowej - 50 km
10:30 - odprawa techniczna trasy turystyczno - rekreacyjnej
11:00 - start trasy Sportowej Gry Miejskiej

15:00 - limit czasu Sportowej Gry Miejskiej
16:00 - limit czasu trasy pieszej - 25 km, rowerowej - 50 km i rajdu przygodowego OPEN
20:30 - limit czasu trasy pieszej - 50 km
00:00 - limit czasu trasy rajdu przygodowego PROFI

9 lutego 2020 r. - niedziela
do 10:00 - opuszczenie bazy zawodów

Regulamin zawodów oraz zapisy na stronie: http://silesiarace.pl/php/zapiszsie.php otwiera się w nowym oknie

Film z zawodów Silesia Race: https://www.tgstacja.pl/video/wyscig-z-mapa-w-reku otwiera się w nowym oknie

(źródło: Silesia Adventure Sport)

• Oświata

Uczniowie z PZS nr 1 w Pszczynie na stażu w Alicante

Początkiem marca, 20 uczestników projektu Erasmus Plus z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wyleciało na staż do Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

• Zdrowie

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Starosta Pszczyński ogłasza nabór zgłoszeń kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na nową czteroletnią kadencję w latach 2024-2028.