Weekendowe kolędowanie Per Spasso

Pracowity weekend mają za sobą chórzyści z zespołu Per Spasso. W minioną sobotę kolędowali w Zabrzu a w niedzielę wystąpili w Pszczynie.

Kolędowanie Per Spasso

11 stycznia, odbyło się XXVI Chóralne Spotkanie Kolędowe w kościele św. Teresy w Zabrzu Mikulczycach. W ramach koncertu oprócz pszczyńskiego chóru wystąpił chór Canticum Novum z Suszca, którego dyrygentem jest Szymon Cichoń oraz Zabrzański Chór Młodzieżowy "Resonans con tutti" im. N.G. Kroczka dyrygowany przez Waldemara GałązkęArlenę Różycką - Gałązkę.

Koncert zorganizowany został dzięki wsparciu samorządu miasta Zabrza. Współorganizatorami tegorocznego spotkania byli jego pomysłodawcy - ks. Piotr Klemens, proboszcz parafii św. Teresy oraz Kamilla Pająk, chórmistrz i pedagog.

W niedzielę, 12 stycznia chór Per Spasso wystąpił z chórem Con Fuoco podczas koncertu kolędowego w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie. Dyrygentem obu chórów jest Katarzyna Machnik.

(źródło: Katarzyna Machnik, POPP)

• Oświata

Uczniowie z PZS nr 1 w Pszczynie na stażu w Alicante

Początkiem marca, 20 uczestników projektu Erasmus Plus z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wyleciało na staż do Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

• Zdrowie

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Starosta Pszczyński ogłasza nabór zgłoszeń kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na nową czteroletnią kadencję w latach 2024-2028.