Szkolenie - profilaktyka uzależnień behawioralnych

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów i psychologów do udziału w szkoleniu z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych i substancyjnych, które odbędzie się 31 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów

Spotkanie ma na celu pokazanie konkretnych stron, filmów i patotreści, które znają i oglądają dzieci. Uczestnicy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej oraz gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w Internecie.

Słuchacze dowiedzą się także, na co szczególnie zwrócić uwagę w kontakcie z dzieckiem, jeśli istnieje podejrzenie o braniu substancji psychoaktywnych. Przedstawione zostaną najpopularniejsze akcesoria, tzw. „schowki” do substancji psychoaktywnych, w których młodzież przechowuje środki. Zaprezentowane będą opakowania po substancjach, wpływ środków na organizm oraz objawy, które mogą pojawić się po ich przyjęciu, a na które powinien zwrócić uwagę rodzic.

Aby wziąć udział w szkoleniu, konieczna jest rejestracja za pomocą formularza na stronie: https://uzaleznienia.konfeo.com otwiera się w nowym oknie

Rozpoczęcie rejestracji: 16 grudnia, godzina 9.00
Zakończenie rejestracji: 29 stycznia, godzina 15.00 (lub po wyczerpaniu miejsc). Ilość miejsc ograniczona (150)!

Prowadząca: Katarzyna Kudyba - założycielka EDUKATORA, pedagog, profilaktyk, psycholog, absolwentka studiów Social Media & Content Marketing. Jest wieloletnim praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Prowadzi szkolenia i warsztaty profilaktyczne w szkołach na wszystkich szczeblach edukacji, które skierowane są do nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, rodziców oraz uczniów. Katarzyna Kudyba szkoli m.in. kadry Ośrodków Pomocy Społecznej, policję i Zespoły ds. Przeciwdziałania Przemocy. Jej wykłady boleśnie uświadamiają dorosłym, że często nie mają pojęcia w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci już od wczesnego dzieciństwa.

Pełen opis i program szkolenia znajduje się na stronie https://uzaleznienia.konfeo.com otwiera się w nowym oknie

Organizatorem szkolenia jest powiat pszczyński.

• Oświata

Uczniowie z PZS nr 1 w Pszczynie na stażu w Alicante

Początkiem marca, 20 uczestników projektu Erasmus Plus z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wyleciało na staż do Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

• Zdrowie

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Starosta Pszczyński ogłasza nabór zgłoszeń kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na nową czteroletnią kadencję w latach 2024-2028.