22 listopada 2019

Zapraszamy na konferencję "Niepełnosprawność nie musi ograniczać"

We wtorek, 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędzie się konferencja pt.: Niepełnosprawność nie musi ograniczać.

szymon klimzaSzymon Klimza, mieszkaniec Warszowic udowadnia, że wózek inwalidzki nie jest przeszkodą w uprawianiu sportów, fot. archiwum prywatne Szymona Klimzy
Spotkanie adresowane jest do osób z niepełnosprawnościami, dla ich opiekunów oraz młodzieży szkolnej, zainteresowanej wolontariatem, pomocą społeczną i tematyką niepełnosprawności.

Podczas spotkania o swojej pasji i zmaganiach z niepełnosprawnością opowie Szymon Klimza, 32-letni mieszkaniec Warszowic. To sportowiec, któremu w uprawianiu sportów ekstremalnych nie przeszkadza fakt poruszania się na wózku inwalidzkim. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego udowadnia, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizacji pasji i spełnianiu marzeń. Zapowiada się bardzo motywujące spotkanie.

Tego dnia zebrani będą mieli również okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Ich działanie przybliży Mateusz Eichner, ekspert z Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. Będzie to doskonała dawka wiedzy zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, które szukają pracy, jak i dla przyszłych przedsiębiorców, którzy planując karierę, myślą o tym, aby także pomagać innym.

Program konferencji pt.: Niepełnosprawność nie musi ograniczać
Wtorek, 3 grudnia, godzina 12.00
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, sala sesyjna, I piętro

- Osoba z niepełnosprawnością może uprawiać sporty ekstremalne. Szymon Klimza - o tym jak podnieść się po wypadku, realizować sportowe pasje i osiągnąć sukces.

- Osoba z niepełnosprawnością aktywna zawodowo. Przedsiębiorstwa społeczne szansą na karierę - wykład Mateusza Eichnera z Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej

Organizatorem spotkania jest powiat pszczyński. Partnerem w organizacji konferencji jest Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.

Wprowadziła (mag)