Wiadomości

22 listopada 2019

Rajd rowerowy upamiętniający 75. rocznicę ewakuacji więźniów KL Auschwitz

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na rajd rowerowy, upamiętniający 75. rocznicę Ewakuacji Więźniów z KL Auschwitz

III Rajd Rowerowy dla upamiętnienia 69 rocznicy „M
Rajd odbędzie się 26 stycznia 2020 r. (niedziela).

Planowana trasa rajdu:
Długość: 71 km, z Oświęcimia przez Brzezinkę, Harmęże, Brzeszcze, Miedźną, Pszczynę, Studzionkę, Pawłowice, Jastrzębie-Zdrój, Mszanę do Wodzisławia Śląskiego. Uczestnicy pokonają trasę w zależności od kondycji i warunków pogodowych rotacyjnie lub w całości.

Start rajdu o godzinie 9.00 z parkingu pod Obozem Koncentracyjnym w Oświęcimiu. Wyjazd pierwszej grupy uczestników autobusem wraz z transportem rowerów z Pszczyny o godzinie 8.00. Kolejna grupa może dołączyć około godziny 11.00 w Pszczynie. Na całej trasie rajdu dostępny będzie autobus oraz transport rowerów i każdy uczestnik w razie potrzeby może do niego wsiąść i przetransportować rower. Powrót z Wodzisławia Śląskiego po godzinie 16.00 autobusem wraz z transportem rowerów.

Warunkiem uczestnictwa będzie zgłoszenie się w biurze Oddziału PTTK ul. Rynek 15 lub telefonicznie (32) 449 11 23 do dnia 22.01.2020 r.

Uczestnicy będą mieli zapewniony jeden ciepły posiłek oraz napoje na trasie rajdu. Organizatorzy proszą również uczestników o wpłatę symbolicznych 5 zł, w momencie zapisu, przelewem lub gotówką w Biurze PTTK.

(źródło: Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego