Wiadomości

19 listopada 2019

Przed nami "Bajka na niepogodę" w Goczałkowicach i Woli

150 osób zobaczyło w minioną niedzielę „Bajkę na niepogodę” w pawłowickim Gminnym Ośrodku Kultury.

spektakl
- Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie. I zapraszamy na przedstawienia w kolejnych gminach. W najbliższy weekend wystąpimy ze spektaklem w dwóch miejscowościach powiatu - w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Woli. Na zakończenie zapraszamy 1 grudnia do Suszca - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Samorządowcy z powiatu pszczyńskiego sprawiają tym przedstawieniem radość dzieciom, a także zbierają pieniądze na zakup głowicy ultrasonografu, którym badane są noworodki w pszczyńskim szpitalu.

„Bajka na niepogodę” to rzecz o przyjaźni małego Mirka i smoka - jarosza, którego, przez powierzchowną ocenę chcą skrzywdzić dorośli. W Parasolkowie zwycięża jednak przyjaźń i życzliwość, a spektakl to wspaniała zabawa dla całych rodzin.

Na scenie pojawiają się: starosta pszczyński, Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, skarbnik powiatu, Marek Dutkowski, radni miejscy i powiatowi: Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko i Arkadiusz Gardiasz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych: Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert. Scenariusz napisała Marta Kwiek, aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, a reżyserią zajęła się Mirosława Gad z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów (w cenie 10 zł) zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla szpitala. Jeżeli nie zostaną wyprzedane, bilety można kupować także przed spektaklami.

Harmonogram występów:
23 listopada (sobota) - godz. 17.00, sala Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Szkolna 13, bilety do nabycia w biurze gminnej biblioteki
24 listopada (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Domu Kultury w Woli, ul. Pszczyńska 110, bilety do nabycia w sekretariacie GOK-u
1 grudnia (niedziela) - godz. 17.00, sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, ul. Ogrodowa 22, bilety do nabycia w sekretariacie GOK-u

Patronat medialny: Pless.pl, Naszemiasto.pl, "Dziennik Zachodni", Gazeta Pszczyńska", "Głos Pszczyński", Radio Express

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego