Wiadomości

22 listopada 2019

Wspólnie stworzymy lokalną markę ziemi pszczyńskiej

Powiat pszczyński wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej planuje stworzyć lokalną markę - znak jakości produktów, pochodzących z terenu powiatu pszczyńskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w tej sprawie.- Powiat pszczyński bogaty jest w producentów i pasjonatów, którzy zajmują się wytwarzaniem ciekawych, lokalnych produktów. Chcemy, żeby to właśnie nasi wyjątkowi mieszkańcy stanowili wizytówkę naszego powiatu i promowali go za pomocą swoich wyrobów, usług i miejsc. Chcemy wspólnie z nimi stworzyć markę ziemi pszczyńskiej, która stałaby się naszym wspólnym znakiem jakości
- mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie poświęcone lokalnej marce ziemi pszczyńskiej, które odbędzie się 28 listopada br. o godz. 16.30 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie (ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna; sala sesyjna - I piętro).

W spotkaniu weźmie udział Leszek Richter z Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Jabłonkowie, który od 2007 roku wdraża system znakowania miejscowych produktów w Mikroregionie Górolsko Swoboda. Swoje doświadczenie, jako beneficjenta regionalnej marki Śląskie Smaki, przedstawi z kolei Marek Ryguła.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 32 449 23 63 lub 32 449 23 11.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego