Wiadomości

20 września 2019

Samorządowcy w niezwykłym spektaklu dla dzieci

Takiej bajki jeszcze nie widzieliście. Samorządowcy z powiatu pszczyńskiego zagrają w wyjątkowym charytatywnym spektaklu „Bajka na niepogodę”. Premiera już 20 października w Pszczyńskim Centrum Kultury, a w kolejnych tygodniach występy w ośrodkach kultury w pozostałych gminach powiatu.

„Bajka na niepogodę" to spektakl dla dzieci przygotowany z inicjatywy i z udziałem samorządowców związanych z powiatem pszczyńskim oraz gminą Pszczyna. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie - głowicy do ultrasonografu wykorzystywanego na oddziale neonatologicznym.

Spektakl to urocza w swej prostocie i obrazie historia z morałem o zaskakującej przyjaźni i życzliwości. To wspaniała okazja do spędzenia miłego popołudnia z rodziną w teatrze.

- Próby trwają od maja i wkładamy w nie mnóstwo serca i wysiłku. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Samorządowcy - Dzieciom”. Serdecznie zapraszamy zarówno małych jak i dużych widzów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska. W spektaklu zagrają także m.in. radni miejscy i powiatowi, pracownicy pszczyńskich urzędów czy dyrektorzy szkół. Nad wszystkim czuwa reżyserka Mirosława Gad.

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 20 października o godz. 16.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury. Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w cenie 10 zł w sekretariacie PCKul-u. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu.

W kolejnych tygodniach „Bajkę na niepogodę” będzie można zobaczyć w gminnych ośrodkach i domach kultury - w Kobiórze, Goczałkowicach-Zdroju, Miedźnej, Suszcu oraz Pawłowicach. Szczegółowy harmonogram podamy w późniejszym terminie.

plakat bajka