Wiadomości

3 września 2019

Konkurs grantowy dla organizacji - spotkanie informacyjne w starostwie

18 września w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom pozyskania dotacji z Regionalnego Konkursu Grantowego "Równać Szanse". Organizacje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców mogą starać się o wsparcie w kwocie 8500 zł.

Regionalny Konkurs Grantowy skierowany jest dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi:
- umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku,
- oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów.

Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat.

Podczas spotkania w pszczyńskim starostwie przedstawiciele organizacji dowiedzą się, jak złożyć wniosek. Niezbędne informacje przekażą przedstawiciele Żywieckiej Fundacji Rozwoju, która od 2019 roku jest partnerem regionalnym w programie "Równać Szanse" dla województw: dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i śląskiego.

Termin spotkania informacyjnego: 18 września, w godz. 14.00 - 16.00, Starostwo Powiatowe w Pszczynie (ul. 3 Maja 10), sala sesyjna (I piętro)

Do pobrania:
Informacje o Regionalnym Konkursie Grantowym oraz najczęściej zadawane pytania

plakat

ikona

ikona